Wpis z mikrobloga

Chciałbym podziękować Armii Ukrainy i całemu narodowi z prezydentem na czele, że wspaniale stawiają opór rosyjskiemu najeźdźcy. Dzięki ich postawie udało się uniknąć przedostania się wojsk rosyjskich w pobliże polskiej granicy, gdzie bez wątpienia destabilizowaliby sytuację i zwiększali poziom niepokoju. Wówczas wyśmiane w grudniu 2021 żądania, żeby NATO cofnęło się za Odrę, brzmiałyby zupełnie inaczej i nie mam pewności, jak zachowałby się Zachód, bo sytuacji, gdyby Kijów padł w ciągu tygodnia, każdy by myślał, że mamy do czynienia ze znakomicie wyszkoloną i skuteczną armią rosyjską. Stało się inaczej, bo Ukraińcy stawili zdecydowany opór i sprzeciwili się wprowadzeniu na swoim terytorium ruskiego miru, którego i my nie chcemy. Walka ze zbrodniarzami ze wschodu nie byłaby możliwa bez wsparcia NATO i innych sojuszników z całego świata, ale to głównie rękami narodu ukraińskiego toczona jest walka i za to jestem im bardzo wdzięczny. Ta armia, to często ludzie tacy jak ty i ja, którzy przed wojną nie byli żołnierzami.

#wojna #ukraina #polska #oswiadczenie
Pobierz pogop - Chciałbym podziękować Armii Ukrainy i całemu narodowi z prezydentem na czele,...
źródło: comment_166491712320FC42PSqiokh9qlgzbiyi.jpg
  • 7
@pogop: Dodam do tego coś niezbyt oczywistego.

Podziękujmy sami sobie i temu, że dostarczyliśmy tam czołgi, haubice, samoloty, w #!$%@? broni, amunicji i robimy to nadal.

Pomimo gadaniny, że się rozbrajamy. Wysłaliśmy ciężki sprzęt w najważniejszym i kluczowym momencie tej wojny.

Także dziękujmy tym wszystkim Ukraińcom z frontu, ale możemy też podziękować sobie po prostu. Bo mamy zajebiście duży wpływ na to, że ta wojna się tak a nie inaczej toczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: ty to weź idz może stań z transparentem w centrum Warszawy, może jakaś tv się zainteresuje i trafisz z przekazem do zainteresowanych, bo ukry a w szczególności ich armia czy Zełenski raczej wykopu nie czytają.
No, chyba że robisz to tutaj pod wykopową publiczkę i dla plusów.