Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mircy drodzy mam pytanie i to dość zastanawiające mnie. Dokładniej chodzi mi o sny, o sny w których jest znak np. śnią się zepsute zęby-wtedy zawsze jakiś czas potem mam straty materialne lub finansowe, (przykładowo zdycha laptop), sen w którym śni się moja zmarła babka i jakiś czas potem jest pasmo porażek (np konflikt w pracy), jeszcze jest takie coś że śni się mojej mamie jej mama (moja druga babcia śp) i wtedy zawsze coś u mnie dzieje się źle, i mama dzwoni do mnie że miała takowy sen. Rozum mi podpowiada że to zbieg okoliczności, jednak #!$%@? zawsze jakoś to że sobą współgra. Czy ma ktoś podobnie i umie wytłumaczyć jak to #!$%@? działa, czy jest coś ponad tym czy to zwykłe bajdurzenie?
#sny #sen #pytanie #nauka
sandal - Mircy drodzy mam pytanie i to dość zastanawiające mnie. Dokładniej chodzi mi...

źródło: comment_1664910663RV3BFBJfSBBFyV21wTYMhC.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sandal: Mi za każdym razem jak się śnił ktoś z kim byłem pokłócony a najwięcej razy mój ojciec który już nie żyje, to zawsze coś musiało się przytrafić, a to auto się zepsuło a to coś tam a to coś tam, za każdym razem jak mi się śnił to kłóciliśmy się i wstawałem wiecznie #!$%@?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sandal: Nie dopowiadam sobie bo to się dzieje za każdym razem, jak parę lat temu śniło mi się że mi zęby wypadają to ktoś mi powiedział że zachoruje bądź będę miał wypadek, głupie wierzenia i senniki, pół roku później operator koparki mnie zachaczyl w pracy i straciłem 6 zębów... Rok po tym wypadku dopadła mnie nerwica lękowa która trzyma mnie do dziś, jakieś 5 lat albo już 6, nie liczę nawet
  • Odpowiedz
@sandal: bardzo możliwe ze działa to tak jak z horoskopami, czytasz horoskopy codziennie i raz np na tydzień się niby sprawdzi. Tak samo ze snami, jeden na 10 się jakoś sprawdzi. Nie znam fachowej nazwy ale czasem jak nam się wydaje ze coś nam się śniło i potem się to zdarza naprawdę to mózg potrafi wypełnić luki w pamięci ze snu tym co teraz się dzieje. Pewnie zakręciłem ale chodzi o
  • Odpowiedz
@sandal: dziennik snów i się przekonasz. Jakie są odstępy czasowe, czy zawsze się to pojawia w ciągu najbliższych 3 dni, czy jednak jest to większy przedział? Im większy, tym wiadomo że łatwiej dopisać takie sytuacje. A czy zdarzają się sytuacje straty materialnej bez wcześniejszego snu o zepsutych zębach? Wtedy też widać, że to zwykła losowość, a nie związane ze snem.

A jak się bawimy w czary to można iść w inną
  • Odpowiedz
@sandal: U mnie sny o dziurawych czy wylatujących zębach to 100% spanie tak, że coś mi je uciska. Np. kość przedramienia podłożona pod głowę (szczękę) gdy śpię twarzą do poduszki.
Mam też drugi rodzaj snów. Bardzo chce mi się siku i nie mogę znaleźć ubikacji w miejscach gdzie powinny być. Albo błądzę po korytarzach w poszukiwaniu wc. A jak znajdę to jest zapchana, wylewa się z niej, albo jeszcze coś innego.
  • Odpowiedz
@sandal: Bajdurzenie, a raczej wyszukiwanie określonych wzorców przez mózg.

To dokładnie ten sam efekt, kiedy kobieta jest w ciąży to ona i jej partner widzą znacznie więcej kobiet w ciąży, i ktoś mógłby stwierdzić nieracjonalnie, że jest ich nadto w stosunku do statystyki.
  • Odpowiedz
to musi byc w #!$%@? ciekawy przypadek jak praktycznie zawsze się spełnia.


@sandal: To tylko Twoje postrzeganie "zawsze", po prostu nie pamięasz tych innych. Jak będziesz chciał to zawsze znajdziesz coś negatywnego co można zaliczyć do czegoś.

Jesteś po prostu nieobiektywny.

Musiałbyś mieć dziennik wszystkich zdarzeń życia i dziennik snów, wtedy byś zauwazył, że to Twój wymysł i statystyki wyglądają już przeciętnie.
  • Odpowiedz
to musi byc w #!$%@? ciekawy przypadek jak praktycznie zawsze się spełnia.


@sandal:
Ps.to samo masz jak kupisz nowy samochód, i powiesz, ze jest b. dużo samochodów tej marki wszędzie będziesz je widział...pytanie jest dla czego wcześnie nie widziałeś? Bo ich było mniej?
Nie to Twój błąd postrzegania
  • Odpowiedz
nie to nie jest to samo. Jeśli nigdy nie miałeś takich snów to nie zrozumiesz co mam na myśli.


@sandal: Ja mam codziennie najróżniejsze sny, od prostych po bardzo skomplikowane, tylko nie ulegam sugestii, że coś znaczą i dlatego nie szukam.

Ty po prostu wierzysz, że to ma sens, ale jak bardzo obiektywnie zbadasz, okaże się, że to nic.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mutare_mundi: u mnie są kluczowe, które zawsze się sprawdzają do miesiąca. Ale zrobię tak jak mówisz, będę to sobie notował i zobaczymy. Choć wolałbym nie mieć tych snów a jak inni ciemno i się budzić xD
  • Odpowiedz