Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kończy mi się wypowiedzenie w korposzczujni. Z uwagi na wypalenie zawodowe, brak możliwości znalezienia pracy w zawodzie + różne dobijające mnie perypetie życiowe chciałbym się dowiedzieć jak mogę dostać L4 na pół roku od psychiatry na depresję.

Muszę od tego całego syfu po prostu odpocząć i przemyśleć swoją dalszą drogę zawodową.

Iść do rodzinnego po skierowanie na NFZ? Prywatnie? Może są jakieś strony typu zwolnienie online?

Psychiatra wystawia od razu zwolnienie na pół roku, czy trzeba chodzić na wizyty co jakiś czas i wtedy przedłuża? Jak to wygląda? Może jest ktoś z mirków mireczków kto był w podobnej sytuacji i doradzi coś w tej kwestii.

Aha i zwolnień nigdy w życiu nie brałem dłuższych niż na grypę/covid.

#l4 #praca #pracbaza #korposwiat #pytanie #psychiatria #psychologia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633c1d634d0535180a70ad54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@MientkiWafel: OP pracował na tyle długo, że zdążył się nabawić depresji i wypalenia zawodowego, w domyśle dobre kilka lat, ale L4 od psychiatry jest mu potrzebne dopiero na koniec wypowiedzenia. Sam sobie odpowiedz, czy to właściwe postępowanie.

brak możliwości znalezienia pracy w zawodzie


XD

różne dobijające mnie perypetie życiowe


A teraz proszę L4 i pieniążki.
@MientkiWafel: Covid jest infekcją wirusową. Wypalenie zawodowe nie jest infekcją wirusową. Co ty właśnie porównałeś? I ty się mnie pytasz, czy mam rigcz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedy ma iść? A dlaczego nie poszedł wcześniej? Dlaczego nie zmienił pracy? Dlaczego niby ma "brak możliwości znalezienia pracy w zawodzie"? Dlaczego pracodawca ma ponosić koszty leczenia byłego pracownika? Dlaczego wizytę sobie ustalił na sam koniec wypowiedzenia? Odpowiedź jest prosta.
Wypalenie zawodowe nie jest infekcją wirusową.


@red7000: nie mówimy o wypaleniu, tylko o depresji, która może się wiązać z wypaleniem zawodowym, co OP sam podkreślił "różne dobijające mnie perypetie życiowe"

Kiedy ma iść?

Kiedy jest sposobność,

A dlaczego nie poszedł wcześniej?

bo może natłok roboty nie pozwalał

Dlaczego nie zmienił pracy? Dlaczego niby ma "brak możliwości znalezienia pracy w zawodzie"?

bo rynek pracy w Polsce ssie pałę i wystarczy, że się
@red7000: Mądralujemy się, a gówno wiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po okresie wypowiedzenia to ZUS płaci z tego co mi się wydaje 80% najniższej krajowej, a nie pracodawca.

@AnonimoweMirkoWyznania: Na NFZ to się trochę czeka na takie wizyty. Prywatnie pewnie z 2 stówki trzeba kopsnąć za parę minut pitu pitu.
@AnonimoweMirkoWyznania: Najpierw to musisz mieć diagnozę, żeby dostać L4 od psychiatry. Weź sobie L4 od rodzinnego bo jesteś przeziębiony, idź do psychiatry prywatnie (na NFZ to poczekasz rok czasu) niech ci zrobi badania i wystawi po nich diagnozę czy w ogóle masz depresję czy po prostu złapałeś doła bo straciłeś robotę.