Wpis z mikrobloga

Mirki z #adhd, na jakiej dawce #metylofenidat / #medikinet jesteście?

Jestem na etapie ustawiania dawki, dostałem kilka paczek i wolną rękę dopóki nie przekraczam 40mg/dobę. 10 i 20 CR działają na granicy placebo. Dopiero przy 40 CR (na raz) ustaje ciągły jazgot w głowie i faktycznie widzę poprawę.

Skutków ubocznych brak, zjazdu brak, ciśnienie praktycznie nie wzrasta, dopóki nie walnę kilku kawek. Dopiero przy 80 CR na raz ( mój gen ćpuna ( ) ) zaczynam mieć skutki uboczne - podwyższone ciśnienie(155/95, puls 108), brak apetytu i suchość w buzi.

To mój pierwszy kontakt ze stymulantami, poza modafinilem który od kilku lat łykałem.

Oczywiście nie mam zamiaru mówić magikowi o swoich eksperymentach, ale jaka jest racjonalna dawka na którą mogę liczyć? Jest szansa na 2x40CR + garść 10/20 do przegryzania w gorsze dni? Wg. ulotki max to 80.

#psychiatria #medycyna #leki oraz w sumie popisać mogą się eksperci z #narkotykizawszespoko xD
  • 7
  • Odpowiedz
@Reevo: To jest mocno indywidualna cecha. Ja przy 10mg miałem spore skoki ciśnienia/tętna i stany lękowe, z kolei od psychiatry usłyszałem o dziecku w podstawówce na 70 mg medikinetu dobowo.

Dawkowanie w stylu 40+20 nikogo nie zdziwi, ale 40+40 plus jeszcze 10/20 "do przegryzienia" dobowo to już sporo. Możesz też poprosić o receptę na IR zamiast CR i zobaczyć czy czujesz różnicę na plus.
  • Odpowiedz
@drhab: Mam IR (10 mg), działają trochę lepiej niż CR o analogicznej mocy, ale tylko przez 2-3h więc musiałbym wcinać je jak TikTaki.
  • Odpowiedz
@Reevo: Aktualnie 20mg 2x/3x na dobę, ale posiłkowane czasem dodatkową połówką tabletki po 2h od głównej(zależy od dnia) Dodatkowo zawsze biorę paczkę concerty 36mg, przydaje się jak byłem na urlopie czy po prostu gdy nie chce mi się pilnować dawkowania, a nie są to dni spędzane na pracy umysłowej.

Uwaga tylko na tolerancję, rośnie jak głupia i nie ma po kilku miesiącach stosowania magii jak z Limitless. Ograniczałem stosowanie w weekendy
  • Odpowiedz
@Kamero: Prowadzący moje leczenie lekarz (i ja też osobiście) nie poleca medikinetu CR, ma zwalone uwalnianie i wiele osób się na to skarży, dużo lepiej wypada Concerta. A co do czasu to wersja medikinet IR działa realnie 3h, concerta jakieś 5-6h, także dawkowanie to kwestia indywidualna. W normalnym przypadku ostatnia dawka u mnie wypada maksymalnie o godzinie 18, zazwyczaj 16.
Problematyczne na początku są takie okazje jak sylwester, święta etc., gdy
  • Odpowiedz
@Reevo: @drhab: @Reevo: @Draiks: W końcu ile godzin dziennie jesteście na medi? Mi psychiatra mówił, żeby najlepiej nie przekraczać 8h, zalecał nawet brać CR i po 4h dodać IR, ale po 8 to już nie xD


@Kamero: No ja chciałbym docelowo brać 2xCR, czyli jakieś 12-13h być na chodzie. Psychiatra powiedział tylko, żeby robić sobie 1-2 dni przerwy tygodniowo i monitorować ciśnienie.
  • Odpowiedz
Mi bardzo dobrze działa combo 2x18 Concerty i 20 Medikinetu CR - nie ogłupia, nie mam fazy, ale czuje stymulacje przez długi czas i zjazdu brak. Najgorzej toleruję IR, bo zjazd jest masakryczny.
  • Odpowiedz