Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak raz jechałem samochodem dłuższą trasę w Polsce i przejeżdżałem przez te wszystkie wsie dosyć wcześnie rano w Lutym i widziałem już o jakiś chorych godzinach typu 3-4 rano jak ludzie stali i czekali na autobusy do swoich januszeksów. Straszny to był klimat, lekka mgła, oczywiście ciemno, na przystankach jedyne co widać to cień człowieka i tlący się papieros wypalany zaraz przed wyjazdem do kołchozu. Nie muszę chyba dodawać, że polska wiejska zabudowa mocno dodawała klimatu, do tego pomarańczowe oświetlenie ulicy, nie jakaś ledowa nowomiejska biel. Wtedy zrozumiałem, że jestem w piekle
Davidozz - Pamiętam jak raz jechałem samochodem dłuższą trasę w Polsce i przejeżdżałe...

źródło: comment_1664855689eyNSFqimK6MnHfxkTEcHnT.jpg

Pobierz
  • 185
  • Odpowiedz
@kudlatykocur: Ano też mam jeden nowoczesny żyrandol cały z LED - specjalnie czekałem dodatkowe 3 tygodnie, bo "od ręki" wszędzie mają właśnie taką szpitalną biel, a barwę naturalną tylko na zamówienie...
  • Odpowiedz
@Davidozz: Sam tak stałem na przystanku o 5:00 by zdążyć do pracy na 7:00, i w sumie dobrze to wspominam. Fajny klimat, poznałem wielu ciekawych ludzi, cisza w pełnym pociągu to coś niesamowitego :)
  • Odpowiedz
@Davidozz:
- Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie.
Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację,więc tylko wstaję i wychodzę.
- No ubierasz się pan.
- W płaszcz jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
- Aaaa...fakt.
- Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
- I zdanżasz Pan?
-
  • Odpowiedz
Ciekawe o której musi wstać kierowca tego autobusu co zabiera ludzi o 4 rano ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dolan: ciekawe o której musi wstać dyspozystor, co wysyła tego kierowcę tego autobusu w trasę, co zabiera ludzi o 4 rano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@promile: Ciekawe o której musi wstać ochroniarz który wpuszcza dyspozytora na teren zajezdni ( ͡° ͜ʖ ͡°) i którym autobusem dojeżdża
  • Odpowiedz
Ciekawe o której musi wstać ochroniarz który wpuszcza dyspozytora na teren zajezdni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dolan: ciekawe o której wstaje żona ochroniarza zajezdni, żeby zrobić mu kanapki do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Davidozz: Pamietam jak sam pracowałem w januszexie za 6zl/h, a bilet kosztował 3zl w jedna stronę. Wstawało sie o 4 w nocy przy muzyce piaska czy innego polskiego muzykanta i jechało sie w komunikacji miejskiej z innymi smutnymi ludźmi. Straszny to był okres.
  • Odpowiedz
@Davidozz: @ZygoteNeverborn: a ja mam zupełnie inne zdanie, zawsze jak w nocy w zime musze jechac przez polskie wsie to jestem gotów na ten smród zawiesiny z kominów, jedziesz przez pole wszystko git widoczność 100%, wjezdzasz na jakas wioche i zadymione jak w jakims norylsku #!$%@? twoja mac
  • Odpowiedz
@Davidozz:

C'est la vie - podmiejski pociąg rozwozi Twe dni,

C'est la vie - wciąż spóźniony.

C'est la vie - cały Twój Paryż, dwie drogi na krzyż.


Wypijesz to wszystko do dna, także dziś

Jak co dnia
Bartholomew - @Davidozz: 

 C'est la vie - podmiejski pociąg rozwozi Twe dni,
 C'est...
  • Odpowiedz
@Davidozz: żółte światło latarni > białe światło latarni
Podczas mgły, białe światło ledowe sprawia, że mgła staje się bielsza i G widać. Tak samo jak jedziesz samochodem i podczas mgły włączysz 'długie' i nagle widzisz mniej niż na światłach mijania.
Dlatego uwielbiam ulice w swoim mieście, gdzie pozostały jeszcze stare, żółte światła z latarni.
  • Odpowiedz