Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się że największym wygranym tej wojn - podobnie jak i innych rozpierduch w Europie, będą tradycyjnie Stany Zjednoczone, niezależnie od ostatecznego kształtu traktatu pokojowego.

To co obserwujemy teraz, to kolejne przebudzenie giganta - który z braku sensownego wroga przez ostatnie 30 lat popadł w marazm.

Teraz wróg jest ponownie nazwany - Rosja i wspierające ją (choćby samą swoją neutralnością) Chiny - i można w nich bić jak w bęben.

Wszystkie napięcia, które mogłyby przerodzić się z czasem przerodzić w zamieszki na tle rasowym- ponownie będzie można kanalizować pod hasłem walki ze wspólnym wrogiem. Czy to źle? Zimnowojenny wyścig mocarstw to jeden z najproduktywniejszych czasów w historii ludzkiej cywilizacji, dosłownie wyciągnął milardy ludzi z lepianek z gówna do jakiej takiej egzystencji, popchnął naukę na nieznane wcześniej wyżyny.

Będziemy świadkami rzeczy strasznych, ale i pięknych też.

#ukraina #rosja #geopolityka #wojna #usa #chiny
Pobierz Dr_Killjoy - Wydaje mi się że największym wygranym tej wojn - podobnie jak i innych r...
źródło: comment_1664740407P4XIgTvabWeQcsyXoAFOYr.jpg
  • 15
@Dr_Killjoy Amerykanom zdecydowanie na rękę jest przejechanie się po Rosji by zagwarantować sobie jej słabość i spokój w Europie gdy pójdą na walkę o światową hegemonię przeciwko Chinom.

Jeden front walki mniej to dla nich wybawienie.

Sporo zyskają też wszystkie państwa między Rosją a Niemcami(przede wszystkim pokój), Polska przy odpowiednim rozegraniu sytuacji może być jednym z najważniejszych państw w Europie. Turcja będzie mieć unikalną okazję do poszerzenia swych wpływów na dotychczas zamknięty
Amerykanom zdecydowanie na rękę jest przejechanie się po Rosji by zagwarantować sobie jej słabość i spokój w Europie gdy pójdą na walkę o światową hegemonię przeciwko Chinom.


@DonTadeo: jaka walka o swiatowa hegemonie, chinczykow wystarczy przeczekac bo demografia zrobi robote.
Wszystkie napięcia, które mogłyby przerodzić się z czasem przerodzić w zamieszki na tle rasowym- ponownie będzie można kanalizować pod hasłem walki ze wspólnym wrogiem. Czy to źle? Zimnowojenny wyścig mocarstw to jeden z najproduktywniejszych czasów w historii ludzkiej cywilizacji, dosłownie wyciągnął milardy ludzi z lepianek z gówna do jakiej takiej egzystencji, popchnął naukę na nieznane wcześniej wyżyny.

Będziemy świadkami rzeczy strasznych, ale i pięknych też.


@Dr_Killjoy: ciekawe czy osoby dające plusa