Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam zamiar po magisterce się spakować i wyjechać na 2/3 miesiące do Tajlandii. Moje wymagania to żeby to byo miejsce gdzie sie coś dzieje, jest plaża, młodzi ludzie, przystępnie cenowo. Zastanawiałem się nad Phuket (ale mogę też jakiś czas gdzies i póżniej gdzie indziej). Jakie rady byście mi dali, jak szukać biletów i w jakich cenach, apartamentu itd? Wszelkie protipy mile widziane.

(zapomniałem tagów dlatego 2 raz)
#tajlandia #podroze #wakacje #turystyka #podrozujzwykopem #azja
  • 10
@hayawari: na Phuket dużo naganiaczy, bardziej młodzieżowo/imprezowo będzie na wyspach np Koh Phi Phi, Koh samui, Koh phangan. Weź sobie wybierz jakiś hotel dla backpackerow, nie koniecznie w dzielonym pokoju, są różne standardy. Ważne żeby było z jakimś barem/restauracją czy wspólną przestrzenią i na pewno poznasz pełno osób. Dobrze też jest mieć couchsurfing, nie tyle co dla spania, ale masz tam wydarzenia, hangoutsy do zgadania się na jakieś piwo czy nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hayawari: ja bym robił na Twoim miejscu objazdowke. W przyszłości nie będziesz miał tyle czasu to wtedy stacjonarnie możesz siedzieć. Bilety Skyscanner i google flights. Hotele na agoda.com
@Myrcin-: ogólnie trochę sie zastanawiałem czy w krajach okolicznych nie jest za dziko jak na to ze nie mam żadnego doświadczenia w podróżach.


@hayawari: jak chcesz poimprezować w Malezji, to tylko krótkie info, że to muzułmański kraj i piwko 0.5L kosztuje tutaj ~13zł. Aha, to cena w sklepie. W barze jakieś 20-25.
@hayawari: Jadąc na tak długi czas w samej Tajlandii na pewno będziesz "się dusił". Kraje Indochin są generalnie dość bezpieczne i jeżeli będziesz będziesz unikał podstawowych błędów na pewno nic złego Ci się tam nie stanie (piszę z perspektywy osoby, która do Indochin niedługo poleci po raz ósmy).

Phuket i owszem wydaje się być dobrym miejscem jeśli chodzi o możliwość wypadów na okoliczne wyspy (a jest kilka, które są wciąż w