Wpis z mikrobloga

Panie i Panowie, Za 2 tygodnie lecę do Tbilisi na 5 dni. Czy jakaś dobra duszyczka, która była w tym/zeszłym roku w Gruzji (albo ktoś może mieszka) i mogła by mi napisać na co się przygotować i odpowiedzieć na parę kwestii? Przeglądałem tag ale same wpisy o wojnie, nic turystycznego.

1. Można płacić kartą czy w większości gotówkowo? Złotówki da radę wymienić w kantorach czy bardziej nastawiać się na USD/EUR?
2.Jak z językiem? Tylko rosyjski czy da radę po angielsku, a może po polsku?
3. Brachol znalazł na FB profil Gruzina mówiącego po polsku, co ma firmę i organizuje wycieczki. Za trzy dniową taką wycieczkę krzyknął sobie 400€. Nie wiem czy to dużo, mało, średnio, kwestia jest taka, że mamy już opłacony nocleg więc wycieczka by wyglądała tak, że rano wyjeżdżamy na cały dzień i powrót wieczorem do Tbilisi. Czy takie coś się opłaca za taką cenę? Dodam, że do Gruzji lecimy w 3 osoby.

Z góry dzięki za odpowiedzi

#gruzja #podroze #podrozujzwykopem
  • 3
1. Można płacić kartą czy w większości gotówkowo? Złotówki da radę wymienić w kantorach czy bardziej nastawiać się na USD/EUR?


Można kartą. Kasę sobie wypłacisz w bankomacie.

2.Jak z językiem? Tylko rosyjski czy da radę po angielsku, a może po polsku?


W Tibilisi angielski, ale już w busie, małych sklepach i na prowincji tylko rosyjski.

3. Brachol znalazł na FB profil Gruzina mówiącego po polsku, co ma firmę i organizuje wycieczki. Za
@apee:

Zależy gdzie ta wycieczka. Generalnie w Tibilisi w centrum masz na każdym rogu mini biura turystyczne, które organizują wycieczki gdzie chcesz. Umawiasz się na jutro, przychodzisz rano na miejsce i jedziecie.

Wszędzie da się pojechać małymi busami, które kosztują grosze. Pytanie, czy jesteście na tyle ogarnięci i będzie sie wam chciało to sobie organizować.

Wycieczki pewnie po prowincji, jakieś krajobrazy itp. A organizować samemu już nam się nie chce. Ogarnięci