Wpis z mikrobloga

@Fawek: A jeżeli chodzi o młynek to mam blisko palarnie kawy i biorę małe ilości i tam mielą tak jak potrzebuje wiec z młynka na razie zrezygnowałem
Oczywiście zaraz zleca się kawosze ze młynek musi być za 2000zl z żarnami wykonanymi z kamieni księżycowych


@Dolan: po pierwsze, za mniejszą sumę można mieć całkowicie nowy, sprowadzany z ameryki odpowiednik gastronomicznego df64 który dla młynków jest jak ferrari dla aut. Po drugie, na olx jest od cholery świetnego sprzętu za parę stów który mógłby świetnie służyć ludziom gdyby nie janusze co polecają taki budżetowy szajs który wymaga domowych modyfikacji żeby
@NPC_358034: ten za 200zł w zupełnosci wystarczy, mieli bardzo ładnie i równo. Chodzi mi o to, żeby zaraz ktoś nie zaczął polecać Comandante jako młynka na początek
ten za 200zł w zupełnosci wystarczy, mieli bardzo ładnie i równo


@Dolan: do kawiarki może i owszem. Do ekspresu - nie ma mowy a dlaczego to można zobaczyć w recenzjach na yt albo amazonie jak wygląda przemiał na minimalnym ustawieniu. Po modyfikacjach ponoć coś tam można z niego wykrzesać ale po co się wygłupiać?
@Dolan: bez modyfikacji? To ciekawe, moze wydali jakiś nowy wariant albo mają problem z kontrolą jakości bo na niektórych zdjęciach wygląda to nieciekawie, mój ręczny młynek z czasów wojny co miałem po dziadku mieli drobniej ;p
ok, no ale chyba nie espresso z takim grubym przemiałem


@NPC_358034: takie młynki są do podobnej klasy ekspresów. to jest przemiał jak na przelew i idealnie nadaje się do ekspresu za 200-300 zł, który de fakto przelew robi, bo przecież nie ma to nic wspólnego z espresso, a prawdziwe mielenie pod espresso zatyka maszynę. crema z sitka ciśnieniowego, 200ml kawy w 20 sek, mleko i cukier i kawusia gotowa :)