Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tomosano

Może on wystrzelić pocisk o kalibrze 14,5 mm na odległość ponad czterech mil.


6.5km? To chyba pod kątem 45 stopni, licząc od miejsca strzelania do momentu upadku na ziemię, przy tak ciężkim pocisku.

6.5 km to okolice rekordu świata trafienia w cel wielkości człowieka, co zajęło 13 osobom strzelającym na zmianę niemal 70 strzałów, 0.416 calowego Barreta.

https://www.ourmidland.com/sports/article/Midland-s-Paul-Phillips-nbsp-part-of-world-record-15406100.php#taboola-1
@C4rlos: Myślę, że ma. Czołg ma swoje słabe punkty. Oczywiście mała szansa zniszczyć czołg kompletnie z tego, czy chociaż zagrozić załodze, ale można próbować walić np. po układzie jezdnym, po jarzmie armaty czy po oprzyrządowaniu (a dlaczego nie? Zniszczenie np. kamer wpływa na możliwości bojowe czołgu.) Można też strzelić w samą lufę armaty - nawet, jeśli nie przebije, to stworzy słaby punkt i zdeformuje lufę tak, że będzie szansa na jej
myślę, że to nie ma szans nawet uszkodzić współczesny czołg (nie mówię o kamerach, radarach czy co tam może być przymocowane ma zewnątrz)


@C4rlos:

Myślę, że ma. Czołg ma swoje słabe punkty. Oczywiście mała szansa zniszczyć czołg kompletnie z tego, czy chociaż zagrozić załodze, ale można próbować walić np. po układzie jezdnym, po jarzmie armaty czy po oprzyrządowaniu (a dlaczego nie? Zniszczenie np. kamer wpływa na możliwości bojowe czołgu.) Można też