Wpis z mikrobloga

Czy diesel (1.6crdi lub 2.0dci) to dobry pomysł przy rocznych przebiegach 5,000km?
Na minus małe przebiegi roczne. Na plus to, że jednak 90% to trasy po 100km, w mieście auto używałbym może średnio raz na tydzień na małe dystanse.

#samochody
  • 14
@wiesiu2: tego nie zauważyłem, wydaje mi się że oferta z dieslami na rynku jest bogatsza i tańsza, dodatkowo mówię o dieslach o których mówi się że nie są mocno problematyczne.
@snsj: oczywiście, że diesli jest więcej i są tańsze, koledze @wiesiu2 się coś pochrzaniło. Z tańszą eksploatacją silników benzynowych też bym polemizował, bo to kwestia porównania dwóch konkretnych silników a nie takiego wrzucenia do jednego wora.

Ja bym brał na Twoim miejscu jakąś wolnossącą benzynę ale może daj znać jaki masz budżet?
@buysy: No właśnie czuje że jestem w takim głupim miejscu bo moje obecne auto już dogorywa i z jednej strony potrzebuje samochodu, ale z drugiej będę go bardzo rzadko używał :/

Budżet to od 20k do 35k, kryterium to dobra blacha i jakiś bezproblemowy silnik który nada się do tych 120-140km/h.
@TrionicSe7en: dokładnie, OP nie ma wiedzy ale OP się próbuje dowiedzieć, tymczasem piszesz "dwumasa lubi ten post" gdzoe wspomniany silnik 1.6 crdi tej dwumasy nie ma -_-