Wpis z mikrobloga

Siema, jest na tagu ktoś kto ogarnia piecyki Ferroli? Mianowicie problem jest taki że podczas próby uruchomienia ciepłej wody wybija główny bezpiecznik w mieszkaniu. Mogę tak 4-5 razy próbować żeby ciepła woda poleciała, i za losowym razem uda się że piec się włącza. Ogólnie w tamtym roku odbierałem mieszkanie, problem już wtedy występował i jedyne co zrobił serwisant to przepiął przedłużaczem piec do innego gniazdka a mnie już szlag trafia :/
#piecgazowy #mieszkanie
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buraczanymariaczi: problemem jest zabezpieczenie na obwodzie gdzie jest podłączony piecyk. W momencie załączenia przekraczasz wartość zabezpieczenia i dlatego wywala ci bezpiecznik. Być może sąsiadka ma słabiej obciążony obwód przez inne rzeczy i dlatego u niej działa. U ciebie może być to na pograniczu dlatego czasami udaje się włączyć. Jak się na tym nie znasz i nie masz sprzętu żeby pomierzyć wszystko weź jakiegoś elektryka, ale ja bym sugerował dorobienie osobnego obwodu
@_kapsel: Ogólnie wyszło tak że przyszedł majster, wymienił przewód zasilający piecyk i zamiast wybijania różnicówki pojawił się problem z utrzymaniem płomienia w piecyku, więc przylazł serwisant i okazało się że PCB jest jebnięte i czekam już od 3 tygodni aż znajdzie ją i zakupi XDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@_kapsel: Aktualizacja, od 7 dni mam nowy piec, no ale mimo tego że spięty jest z regulatorem pokojowym salusa, to mimo zadanej max temp. na 22 to mam w całym mieszkaniu 25 i znowu trzeba dzwonić do serwisanta xD

@buraczanymariaczi: pewnie kwestia regulacji, nie wiem nie znam się na piecykach ale się wypowiem ;)