Wpis z mikrobloga

Wiele osób pisze, że po jakimś czasie, może w pewnym wieku, #gry się nudzą. A nie macie tak, że #seriale, #filmy i #ksiazki też? Mam taką kupkę wstydu, jak to się mówi, że odkładam to, co na niej jest na kiedy indziej i przeglądam bezmyślnie internet w telefonie. Też tak macie? To się chyba jakoś w nauce nazywa zresztą. O, albo zapisuję coś do obejrzenia/przeczytania, a potem usuwam te starsze rzeczy, żeby zamienić nowościami, które po czasie też są usuwane ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 14
Wiele osób pisze, że po jakimś czasie, może w pewnym wieku, #gry się nudzą.


@rock-man: nie gry, to kwestia ludzi

Jak masz ponad 30 lat, obowiązki, kaszojady, jesteś zmęczony po pracy i masz dla siebie 1h wieczorem, to ciężko ci zacząć grać w RDR2

Też jestem #wykop30plus i odkryłem że problem był we mnie. To kwestia gospodarowania czasem i siłami, nie wieku. Z filmami i książkami jest podobnie
Mam taką kupkę wstydu, jak to się mówi, że odkładam to, co na niej jest na kiedy indzie


@rock-man: jeżeli traktujesz przeczytanie/obejrzenie czegoś jak obowiązek, który dodajesz do listy (czy też kupki) rzeczy do zrobienia to nie dziw się, że zaczynasz prokrastynować.
@rock-man: Trochę tak i ja mam tak głównie z książkami niestety. Po całym męczącym dniu wolę jednak odpalić jakiś serial czy gierkę która nie wymaga wiele myślenia i skupienia niż przeczytać książkę, bo łapię się na tym że po kilku stronach już jestem głową gdzie indziej albo łapie mnie zmęczenie i oczy się zamykają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rock-man: ja z grami mam tak, że mam narąbane jakichś darmówek i promocji na kilku różnych platformach i muszę się zmuszać, żeby grać w cokolwiek. Kiedyś człowiek potrafił całe dnie się zagrywać, a teraz mi się nie dość że nie chcę, to jak już zacznę grać, to bardzo szybko się rozkojarzam i nudzę.
Natomiast z książkami/komiksami mam dokładnie odwrotnie, czytam więcej i chętniej niż kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡
A nie macie tak, że #seriale, #filmy i #ksiazki też?


@rock-man: Niestety mam ten problem i myślę, że wynika on z faktu, że zwyczajnie skonsumowałem w ciągu swojego życia za dużo przez co jestem w stanie łatwo przewidzieć wydarzenia i dialogi w większości produkcji i po prostu brakuje mi tego elementu zaskoczenia. Do tego ciągle mam wrażenie powtarzalności wszystkich wątków i dialogów.