Wpis z mikrobloga

Siema, mam #pytaniezdupy odnośnie płatności za mieszkanie na umowę, ale czasem z fakturą, a czasem bez. Wynajmuję mieszkanie od firmy jako osoba prywatna. W umowie mam zapis o płatności czynszu do 2 dnia miesiąca. Na początku dostawałem faktury które sobie opłacałem, a później te faktury czasem przychodziły, a czasem musiałem się upomnieć bo połowa miesiąca a faktury nie ma. Ja postanowiłem sobie płacić ten czynsz jak przychodzi faktura, ale różowa męczy mnie, że w umowie nigdzie nie ma, że ma być faktura natomiast jest termin płatności. No i się zastanawiam jak to formalnie wygląda - czy przedsiębiorca może wymagać płatności bez faktur? Nie chodzi o jakieś cwaniackie niepłacenie, a bardziej o to, że mnie irytuje ich nieogarnięcie i to miał być taki malutki psztyczek w nos żeby się ogarnęli :)

#przedsiebiorczosc #ksiegowosc #wynajem
  • 7
jest zapisane, że czynsz należy regulować do 2 dnia miesiąca, no i moim obowiązkiem jest płacić niezależnie od tego czy jest paragon/faktura.


@unintelligible: i ogolnie ma racje, bo nawet jezeli gosc robi jakies walki z fakturami, to ta sprawa nie lezy po Twojej stronie, po Twojej stronie to co w umowie