Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny
jeszcze taki mój wyrzut myśli- osobiście przez wakacje kredytowe mimo inflacji wolałbym odłożyć kasę pod poduszkę.
Nadpłata zmniejszy wam ratę tylko czy poradzicie sobie z miesiąca na miesiąc.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nunczako: idzie recesja i bezrobocie. Lepiej mieć lekko wyższa ratę ale poduszkę w razie utraty pracy na klika miesięcy.
Ale wiadomo "jakoś to będzie" zawsze wygrywa :)
  • Odpowiedz
@nunczako a nie lepiej nadplacic a jak będą problemy ze spłata użyć funduszu wsparcia kredytobiorcow?

Nie wiem też jak bardzo popularne są ubezpieczenia od utraty pracy ale część banków takie posiada.
  • Odpowiedz
@nunczako: ile Ci zmaleje ta rata jak nadpłacisz parę tysięcy? 30zł? A zaraz wyjdzie idiota i powie że jeszcze podnoszą a może 12 a może 9 punktów procentowych... Trzymaj sobie na koncie, przyda się. Ja nie zmieniłem zlecenia stałego na przelew i "trzymam" te wakacje kredytowe na koncie kredytowym. Wtedy z prywatnego nie rozwalę tak szybko a w razie czego mam
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: chłopy w tym wpisie się zastanawiają jak zagospodarować kilka tysięcy złotych, a ty im radzisz się w razie problemów wesprzeć FWK( ͡º ͜ʖ͡º) Wygląda na to, że tak, są z nami w pokoju ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: zależy co rozumiesz przez wszyscy tu. Wszyscy co mają kredyt, na pewno nie. Wszyscy, co płaczą na Wypoku, pewnie też nie, ale znakomita większość na pewno. Jak ktoś miał półtora miliona zdolności w 2019 i wziął 300 000, to mu się nic nie dzieje i na wykopie nie płacze, ani nie pyta co zrobić z paroma tysiącami z wakacji kredytowych. Nawet nie jest potencjalnym klientem FWK¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
jeszcze taki mój wyrzut myśli- osobiście przez wakacje kredytowe mimo inflacji wolałbym odłożyć kasę pod poduszkę.


@nunczako: Jeśli będziesz się czuł bezpieczniej w takim wariancie to powinieneś wybrać to rozwiązanie. Poduszkę możesz ulokować na koncie oszczędnościowym.

ile Ci zmaleje ta rata jak nadpłacisz parę tysięcy? 30zł?


@banan5005: Można to dokładnie policzyć w kalkulatorze na mojej stronie https://wakacjekredytowe.eu/
  • Odpowiedz
. Jak ktoś miał półtora miliona zdolności w 2019 i wziął 300 000, to mu się nic nie dzieje i na wykopie nie płacze, ani nie pyta co zrobić z paroma tysiącami z wakacji kredytowych. Nawet nie jest potencjalnym klientem FWK¯_(ツ)_/¯


@MEKORRO:

Kłamiesz. Ja miałem podobną zdolność w 2019 (możę ciut mniejszą) i wziąłem 240 000 xD i nadal mogę chyba zostaćpotencjalnym klientem FWK- wystarczy, żę stracę robotę :P i
  • Odpowiedz
@MEKORRO:

Z wyjątkiem tych którzy stracą robotę ¯\_(ツ)_/¯

swoją drogę jeśli ktoś pracował na pół etatu a małżonek normalnie to temu na pół etatu moze sie oplacac by go zwolniono xD

Widzę spore pole do pracy na czarno
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: prawidłową drogą w sytuacji niewypłacalności jest sprzedaż majątku, system jaki jest każdy widzi, jak chłopy co się po jaja wpakowały i teraz kwiczą z niego skorzystają, to gorzej dla takich jak ty. Następnym razem będą bankructwa konsumenckie i elo. Z jednej strony działania na granicy prawa popieram, co nie jest zabronione, jest dozwolone, z drugiej rozumiem jak cały ten system jest kiepski.
  • Odpowiedz
jak chłopy co się po jaja wpakowały i teraz kwiczą z niego skorzystają, to gorzej dla takich jak ty. Następnym razem będą bankructwa konsumenckie i elo. Z jednej strony działania na granicy prawa popieram, co nie jest zabronione, jest dozwolone, z drugiej rozumiem jak cały ten system jest kiepski.


@MEKORRO:

Zgodziłbym się z Tobą gdyby nie jedna mała sprawa- hajs na FWK przekazują banki i muszą przekazanie hajsu do FWK uwzględniać w kosztach (marży)
  • Odpowiedz
@MEKORRO: no jeśli ryzyko usługi A przerzucają w większości w koszta usługi B to ja gratuluję bankom- czyli mam z tego nie skorzystać bo banki nie przerzuciły całych kosztów FWK do marży kredytowej a również gdzieś indziej? Równie dobrze możemy dywagować czy kredyty nie dają bankom takiego hajsu i takiej możliwości kreacji hajsu, że bez kredytów to wszyscy klienci banków mieliby gorsze warunki i nie możesz mi udowodnić że nie xDDD

No i co mam jeszcze zrobić dla banków? Przelewać dobrowolnie pieniądze na ich konto? xD

Nadal uważam, że to trochę tak, że jak ktoś wziął kredyt z ubezpieczeniem od utraty pracy to wg. Ciebie nie może z tego ubezpieczenia korzystać bo na vikop.ua tak powiedzieli
  • Odpowiedz