Wpis z mikrobloga

Boję się, że istnieje granica, po przekroczeniu której, nie da się już zapobiec wybuchowi wojny światowej. Chodzi nie tyle o napięcie militarne ale o amok nienawiści. Widać to dokładnie po tłumach w rosji. To jest stopniowe przyzwyczajanie rosjan, do tego, że ich kraj przechodzi na tryb wojenny. To jest spirala, która sama się nakręca. Jak sądzicie, gdzie jest ta linia, po której przekroczeniu nie ma już odwrotu?

#rosja #ukraina #wojna
  • 79
@cocieboli

musi coś przecież istnieć. Jakaś granica, za którą nie wolno przejść, za którą przestaje się być sobą”.


Cytujesz kogoś, kto JEST humani... jakoś.
Kacapia to cywilizacja Turańska.
Sobie poszukaj, poczytaj.
To SERIO są twory orkoidalne
@bojee_siee

Czyli co, wymordować wszystkich Rosjan? Hmm... Musi coś przecież istnieć. Jakaś granica, za którą nie wolno przejść, za którą przestaje się być sobą


Rezerwat.

Wydaje się to mocno niehalo, ale..
Analogia
Jak ogarniesz schizoida-zabojce indoktrynowane go że ta droga jest jedyną słuszną?
@Sloneczko: A co kwestionujesz w mojej wypowiedzi konkretnie? Nie rozśmieszaj mnie szkolną historią, to na potrzeby edukacji szkolnej uproszczenia, żeby dzieciom nie mieszać w głowach. Ramy czasowe wojen światowych są względne dla różnych narodów, bo w innym czasie do nich przystępowały. I tak uczą w swoich narodowych podręcznikach.
Posłuchaj wykładów zawodowych historyków, np. Piotra Zychowicza z Historii Realnej kiedy się rozpoczęła II Wojna Światowa.
@sidhe: Cytuję kogoś z naszej cywilizacji, bo w niej jesteśmy i powinnismy trzymać się swoich zasad. Nie powinnismy przekraczać pewnych granic, bo jeśli je przekroczymy, to staniemy się tacy sami jak nasi kaci, których potępiamy. To dysonans moralny, ale to nas odróżnia od wschodu. My mamy moralność.
@bojee_siee: No właśnie nie. W tej wojnie nie możemy stać się jak nasi pogromcy, bo będziemy tacy sami. A my chcemy być wyżej moralnie. Oglądam filmiki jak Ukraińscy żołnierze traktują rannych Rosjan. Ich armia tak o nich nie zadbała, bo bracia w broni spoerdolili i zostawili ich na polu walki, a Ukraińcy ich opatrują. To jest to człowieczeństwo i zachodnia cywilizacja. Coś czego Ruskie nie pojmują
@cocieboli

Cytuję kogoś z naszej cywilizacji, bo w niej jesteśmy i powinnismy trzymać się swoich zasad. Nie powinnismy przekraczać pewnych granic, bo jeśli je przekroczymy, to staniemy się tacy sami jak nasi kaci


Swoisty dysonans poznawczy.
Gdy masz do czynienia ze Złem, jakoby siłą rzeczy MUSISZ stać się zły...
No nie.
Albo JESTEŚ w pełni, albos dupa nie taternik..
Czaisz?
Ja JESTEM. Dlatego nie mam dysonansu. Żadnego
@cocieboli

W tej wojnie nie możemy stać się jak nasi pogromcy, bo będziemy tacy sami. A

Jacy #!$%@? pogromcy?
Ta szrotarmia ruska?
Ogarnij się bo coś mocno odklejony od rzeczywistości jesteś
@sidhe: Jak już, to doklejona. Ja po prostu uważam, że nie powinnismy atakować. A jak bronimy, to pojmanych traktować jak cywilizacja zachodnia. Wiem, ciężkie to jest, ale tak możemy pokazać swoją wyższość moralną. A to ważne w wojnie
@cocieboli

sobie tutaj też mocno filozofuję, a jak wyglada życie na froncie, tylko wiedza Ci, co tam są.

Więc nie próbuj.
Zwyczajnie NIE JESTEŚ W STANIE pojąć i zrozumieć.
Szanuj, a nawet kochaj za to, że nie MUSISZ być..
@cocieboli
Jak masz dysonans poznawczy w kwestii "kochania" facetów idących z bronią w bój, by CIEBIE bronić, zastanów się nad własnym pochodzeniem kulturowym
Uwarunkowaniami.
Cywilizacja Zachodu?
Czy tauranska?