Wpis z mikrobloga

Niby piątek, praca biurowa, od 7 do 15 ale jakoś mi się dzisiaj zaś nie chce. Chętnie bym został w domu bo i tak mnie coś łapie. Tak z ciekawości jakie farmazony robiliście przed pracodawcą aby ten jeden dzień nie przyjść do pracy? Przyznawać się ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracbaza #praca
  • 31
  • Odpowiedz
@Wezwoguleicstont: masz 3 czy 4 dni urlppu na zadanie na rok, jak sie zle czujesz to piszesz przed praca ze jakis fakap masz i musisz skorzystac z UNZ. Wszystko na temat. Aczkolwiek ja tam zawsze krotko pisze co sie #!$%@? - np. ze dziecko chore i trzeba do lekarza jechac, albo sie czyms strulem i rzygansko all night long. UNZ leci z puli urlopowej.
  • Odpowiedz
@Relkin: https://tomhrm.com/wiedza-hr/5-blednych-przekonan-na-temat-urlopu-na-zadanie/#:~:text=Pracodawca%20nie%20mo%C5%BCe%20odm%C3%B3wi%C4%87%20urlopu%20na%20%C5%BC%C4%85danie&text=8%20Kodeksu%20Pracy)%20oraz%20nie,udzieli%C5%82%20urlopu%20w%20normalnym%20trybie.

Ja sie w praktyce z odmowa nie spotkalem nigdy, niby co mialbym wtedy zrobic z chorym dzieckiem czy samemu ledwo zyjac? Do pracy nie przyjade, tyle. Zycie. Sa wazniejsze sprawy.
Ale naduzywanie UNZ bo "mi sie nie chce" to troche malo w porzadku - przeciez co to za problem zawnioskowac o dzien wolny chwile wczesniej?
  • Odpowiedz
@tikoczento: teoretycznie, jak jesteś ostatnim człowiekiem, którego obecność jest krytyczna dla działania zakładu, to może odmówić, ale to są jakieś marginalne sytuacje.
  • Odpowiedz
@tikoczento: to nie są żadne bzdury. Ja pracowałem w ten sposób, że nie mogłem opuścić swojego stanowiska pracy, bo było krytyczne dla funkcjonowania miejsca pracy. Nie zdajesz sobie sprawy jakie inby się rozpetywały, jak miałem 39 stopni gorączki, zaawansowane zapalenie płuc i musiałem mieć tydzień L4, potem 3 miesiące miałem przypał od kierownictwa. Z 39 stopniami gorączki też chodziłem zazwyczaj do roboty były teksty, żebym sobie pyralginę wziął i nie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Wezwoguleicstont mazgaisz się jak gimnazjalistka przed sprawdzianem z matmy, zaciskaj poślady i do roboty ( ͡º ͜ʖ͡º). Jakie farmazony? W normalnej pracy dzwonisz mówisz że urlop chcesz i tyle nikt nic więcej nie pyta.
  • Odpowiedz
jak sie zle czujesz


@swiniakstatysta: jak się źle czujesz to idziesz do lekarza lub dzwonisz, a nie UŻ xD

jakie farmazony robiliście przed pracodawcą aby ten jeden dzień nie przyjść do pracy?


@Wezwoguleicstont: niczego nigdy nie zmyśliłem i nigdy tego nie zrobię. Zgodziłem się na warunki pracy i się z nich wywiązuję uczciwie.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: a daj spokój. Czasem mam wrażenie, że żyję w alternatywnej rzeczywistości, bo moi znajomi robią dokładnie tak samo, jak ja. Choroba? No trudno, L4 i nie zarażam kolegów. Nie chce mi się iść do pracy? Biorę urlop.

Potem wchodzisz na wykop i najwięcej plusów zbierają próby oszustwa xD
  • Odpowiedz