Wpis z mikrobloga

Mircy,
#pytaniedoeksperta
Proszę Was o pomoc.
Jestem zielonka w strony internetowe.
ALE chcę coś stworzyć.
Mam na oku konkretny adres internetowy.
Okazuje się że jest zajęty, jednocześnie strona jest pusta.
PYTANIE: Jak dotrzeć, co zrobić, kogo pytać, żeby odkupić prawo do domeny?
Kilka stron handlujących domenami pokazuje jedynie komunikat 'domena zajęta i tyle'.
Wiem że mogę szukać po necie godzinami, ale wiem też że mamy tu specy od wszystkiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
#internet #stronywww #hosting #domeny
  • 8
@dolchus: Pusta strona może oznaczać, że ktoś ją kupił i opłaca(!) z różnych powodów - chociażby nie chce, by np. konkurencyjna firma ją zajęła. Albo planuje ją uruchomić, ale nie ma na to środków. Sam kupiłem domenę i od 3 miesięcy de facto leży "niezagospodarowana" (no, w moim wypadku pojawiły się podstawowe informacje o firmie, ale inna osoba może tego nie zrobić). Czasem widzę też, że ludzie kupują domenę i używają
Do właściciela domeny możesz dotrzeć przez:
1. whois (zainstaluj sobie, albo znajdź serwis online)
2. Informację umieszczoną na stronie pod daną domeną
3. Przez serwis typu https://www.aftermarket.pl/

Jeśli w whois nie masz danych właściciela, strona jest pusta, na aftermarket.pl czy podobnym jej nie ma - nie masz praktycznie szans na dotarcie do właściciela. Możesz spróbować przejąć domenę gdy ktoś przestanie ją opłacać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dolchus: możesz spróbować wysłać maila z zapytaniem na adresy webmaster@ postmaster@ admin@ administrator@ info@ contact@ / @kontakt jak .pl w tej domenie, jest spora szansa że któryś z nich istnieje albo jest włączony catch-all (inna sprawa czy ktoś w ogóle te maile sprawdza albo ma przekierowanie)

Możesz też sprawdzić w Wayback Machine (Internet Archive) czy kiedyś na tej stronie coś było i zostało zarchiwizowane