Wpis z mikrobloga

Wiem, że jakiekolwiek proby podejecia dyskusji o atomówce kończą się na zostaniu okrzyniętym onucą jednakże temat ten przypomina mi dokładnie przeddzień rozpoczecia wojny na Ukrainie. Zapewne część z nas pamieta jak wiekszosc wykopowej społecznosci wypierała z glowy mozliwosc wojny za nasza wschodnią granicą bo przeciez mamy XXI wiek, ruscy nie są tacy głupi, to tylko ćwiczenia jak co roku itd.

Mam swojego rodzaju deja vu bo obecnie wiekszosc wykopowej spolecznosci twierdzi, ze uzycie atomowki przez kacapow jest praltycznie niemozliwe bo przeciez wejda grube sankcje, nic tym nie zyskają, zostanie rozwalona flota czarnomorska, putin podpisze na siebie wyrok smierci, USA do tego nie dopusci, oligarchowie chca żyć, atomowki rozeszly sie za skrzynke wódki itd.

Niestety w tym przypadku wykopowa spolecznosc jawi sie prędzej jak nasz narodowy czempion gówniany midas. Jakkolwiek wykop jest zawalony przez ruskich troli, ktorzy #!$%@?ą jak potłuczeni o atomowce to trzeba zwrocic uwage na coraz częstsze komunikaty przez oficjeli roznych krajow o zwieksznym ryzyku podjecia przez putina decyzji o uzyciu bomby nukleranej. To jest fakt, ktory bardzo przypomina mi przeddzien wojny. Wszyscy mamy nadzieje ze tak sie nie stanie, ale rzeczywistosc moze znowu okazac sie daleko odmienna od naszych nadziei.

Mozna by rzec, ze wplywu na to nie mamy jebnie to jebnie. Oczywiscie ze tak. Same konsekwencje tego dzialania jednak moga byc o wiele bardziej #!$%@? niz samo rozpoczacie wojny przez kacapow. Nie twierdze od razu ze rozpocznie sie nuklearny holokaust bo sam osobiscie nie sadze ze kraje zachodnie chcą umierac za Ukrainę, ale uwazam ze to bedzie tak gruba akcja ze naprawde ciezko przewidziec jak bardzo mozemy miec wszyscy #!$%@? w dluzszym rozrachunku czasowym. To wydarzenie bedzie zdecydowanie punktem zwrotnym w naszej historii o ile stanie sie faktem. Bardzo chcialbym zeby faktem sie nie stalo, ale moj realizm w tym przypadku nie nastraja mnie optymistycznie tym bardziej ze putin jest teraz jak poranione zwierze, ktore działa w amoku.

#ukraina #wojna #rosja
  • 27
@GabrielOcello: No masz racje, to jest po prostu wprowadzenie w dyskomfort i niepewnosc a nikt tego nie lubi, stad negowanie sytuacji. Podobnie bylo przed rozpoczeciem wojny. Oczywiscie tam prawdopodobienstwo zdarzenia bylo duzo wieksze przy takim zgrupowaniu wojsk niz uzycie taktycznej broni atomowej teraz.
@GabrielOcello https://www.wykop.pl/link/6837517 Poczytaj sobie i nie bój się tyle, stres źle wpływa na zdrowie.

W skrócie

! Wszelki ruch sił atomowych u ruskich jest obserwowany non stop, by użyć atomu ruscy potrzebują wyciągnąć głowice z magazynów, co jest widoczne na satelitach. Do tej pory magazyny są zamknięte, a siły nuklearne rosji nie zostały postawione w stan pełnej gotowości bojowej. Plus na użycie atomu potrzeba autoryzacji całego łańcucha dowodzenia. Nie ma jednego czerwonego
@Efylsyndefyl: wiem doskonale ze nie ma guziczka co robi bum bum ale sądząc po tym jak putin sie panoszy sam prowadzi armie i zaden general nie ma mocy mu realnie sie sprzeciwic. Kacapy lubia byc trzymane za morde niezaleznie na jakim stanowisku są tak to przynajmniej wyglada.
@GabrielOcello: tak jak z atomówką tak samo z wojną… nikt wcześniej nie myślał ze ktoś w XXI wieku będzie się bawił w wojenkę żołnierzykami.. a tym bardziej na taka skale, mimo ze wszyscy widzieli te ćwiczenia typu zapad itp co kilka lat większość myślała ze wojna w tych latach może być tylko na dezinformacje albo cybernetyczna.. sam sie łapałem na tym ze jak wojna to tylko jakiś tam atak stuxnet albo
. To jest fakt, ktory bardzo przypomina mi przeddzien wojny.


@GabrielOcello: Wydaje mi się że na wykopie negowanie szansy na rozpoczęcie wojny skończyło sie parę dni po wejściu wojsk rosyjskich do republik separatystycznych.
@GabrielOcello: coś wam się myli. My wszyscy doskonale wiemy że jest ryzyko użycia atomu (i dopóki koło rosji putinowskiej są kraje które nie chcą całować czerwonej knagi, to zawsze było i będzie). Ale co z tego? Co mamy robić? Z uśmiechem plusopwać kolejne wpisy siejące panikę? A może odwrócić się na pięcie, zacząć popierać zbrodniczą inwazję i zgodzić na niewolnictwo w ruskim mirze?
@Dorodny_Wieprz Zresztą jest to mocno nielogiczne. Mobilizować tylu ludzi po to, by za chwilę narazić ich na efekty uderzenia atomowego. To się nie klei moim zdaniem ¯_(ツ)/¯ Miałoby to sens gdyby nie było żadnej mobilizacji + pogłosek o mobilizacji na białorusi, co sugeruje że mają zamiar wejść znowu od północy. Zatem gdzie walną? W tereny które za chwilę przyłączą do siebie? Przecież mają "chronić" tamtejszą ludność która według nich ciągnie do
@Efylsyndefyl: Ja stawiam ze po prostu najpierw mobilizacja i sprawdzimy czy pomoze (potrwa to z kilka miesiecy), a potem jak juz nic nie pomoze to moga pojawic sie trudne decyzje Putina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaz ktos sluszny komentarz napisal. Trzeba by zlepic z tych roznych informacji big picture. Dzisiaj tez sa pozytywne informacje ze USA chca rozmawiac z RU o traktacie zbrojen, wiec mozna to odebrac
Pobierz Dorodny_Wieprz - @Efylsyndefyl: Ja stawiam ze po prostu najpierw mobilizacja i sprawd...
źródło: comment_1664469373wzwrdasRpQCk6ofR32FuOh.jpg
@GabrielOcello: znaczy sie żadnej faktycznej groźby poki co nie ma a to z prostego względu bo wybrali mobilizacje. W momencie kiedy nie ustabilizuje ona frontu wtedy Putinowi już nic innego nie zostanie. Wiec stanie przed wyborem przegrać, albo dokonać eskalacji atomowej z nadzieja, ze wszyscy sie posraja bo frontu jedna taktyczna nie przełamie. Wszystko zależy od ludzi wokół Putina tak na prawdę czy odmówią wykonania rozkazu tym samym obalając jego rządy.
@Dorodny_Wieprz akurat co do opuszczania kraju, to komunikat był jasny. Bo ruskie zamkną granice, a obywatele z podwójnym obywatelstwem mogą zostać zmobilizowani. We Włoskim komunikacie jest nawet informacja żeby ludzie wyjeżdzali no chyba że muszą tam zostać w ważnej sprawie. Największym wskaźnikiem tego że coś się stanie, raczej byłby czarny dym z komina ambasady w Moskwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a pomimo wszystko ze w momencie kiedy USA bylo przekonane o ataku przed 24 lutym i byly o tym kominikaty to wykopki i tak w to nie wierzyly


@GabrielOcello: i to ma być teraz argument dla każdej tezy? Wszystkie wykopki nie wierzyły? Amerykanie podali datę użycia broni jądrowej przez kacapów?

Wprowadź mobilizację i jednocześnie zrzucaj atomówkę, tak - ma to sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GabrielOcello: ale na czym polega Twoja teza, Rosjanie odpala atomowke kiedy beda chcieli. Chodzenie z terrorysta na uklady nie ma sensu,jak sie uginasz to wyciagnie reke po wiecej. Tak moze wybuchnie moze nie, i jedyny wplyw jaki mamy to mozliwosc #!$%@? Rosji chwile przed gdyby sie na to Ruscy zdecydowali