Wpis z mikrobloga

czy opłaca się teraz nadpłacać kredyt hipoteczny?


@darkmen2905: Tak jak przy każdym oprocentowaniu - nie opłaca się nadpłacać jeżeli tą kasą zarobisz więcej niż oprocentowanie kredytu i opłaca się nadpłacać jeżeli tą kasą zarobisz mniej niż oprocentowanie kredytu.

Przy nadpłacie ok. 10000 zł moja rata spadnie o ok. 100 zł.


No tak, następnie warto tę zaoszczędzoną stówkę miesięcznie, również wpłacać na kredyt, to jeszcze bardziej obniży koszty.
@darkmen2905: zalezy, obecnie kapitał tego kredytu jest oprocentowany na około 8-10% w skali roku, wiec nie jest to tragedia biorac pod uwage inflacje na poziomie 16%. Jeżeli jestes w stanie zainswestować te pieniadze na powiedzmy 20% rocznie, to bardziej sie opłaca inwestować, niz nadpłacać. Jezeli sie nie znasz za bardzo na inwestowaniu i chcesz bezpieczny sposób na ulokowanie pieniedzy to jak najbardziej nadpłacanie kredytu jest dobrym pomysłem.
Osobiście gdybym miał kredyt
@darkmen2905: Tak jak już wyżej było wspomniane nadpłacać opłaca się zawsze pod warunkiem, że nie jesteś w stanie lepiej zainwestować tych pieniędzy. Nadpłata kredytu to pewne oszczędności. Ja na Twoim miejscu rozważyłbym jeszcze refinansowanie kredytu. Obecnie na rynku możesz znaleźć oferty na oprocentowanie stałe w okolicach 8 i nawet poniżej. To prawie bez kosztowa procedura, a zmniejszysz ratę o jakieś 250 zł miesięcznie.