Wpis z mikrobloga

Ludzie, po co te skrajności? Skręca mnie, kiedy widzę jak wykopki tłumaczą Ukraińców z flagami banderowskimi, tłumacząc ich "oni pewnie nie wiedzą co UPA zrobiła Polakom " XDDD No tak, nie wiedzą, wymazali sobie kilka lat swojej historii z głów, a ich dziadkowie/pradziadkowie też pewnie nic nie wiedzieli.

Nie bardzo rozumiem dlaczego kogoś trzeba kochać (Ukraina) albo nienawidzić (Rosja). Więcej pragmatyzmu. Nie bardzo podoba mi się też, że każda krytyka takich zachowań spotyka się z posądzaniem o bycie onucą XD

Prawdą jest, że nie każdy tam jest "banderowcem", a sama UPA to raczej "bohaterowie" zachodniej Ukrainy, bo wschód był trochę inny. Ale zwracanie uwagi na takie coś jest jak najbardziej na miejscu, bo my im pomagamy jak mało kto, a w zamian dostajemy liścia w twarz. Prawda jest taka, że Ukraina nawet teraz w obliczu wojny, nigdy nie wyrzekła się banderyzmu i nie przeprosiła nas za to co się stało, choć było wiele prób "wymuszenia" przeprosin.

Trzymam kciuki za wolną Ukrainę i jej zwycięstwo, ale pamiętajcie, że poza miłością i nienawiścią istnieje jeszcze bardzo długi środek i to, że ktoś nie miłuje Ukraińców miłością braterską i ma do nich jakieś zastrzeżenia, nie oznacza, że kocha Rosję, to absurd XD

#rosja #ukraina #wojna #historia #bekazneuropy #takaprawda
  • 12
@Sok_Mandarynkowy: W tym calym wywodzie zupelnie zapominasz o udziale rosji w tym calym cyrku banderowskim.
To ze teraz ukraincy gloryfikuja bandytow czy upa to zasluga glownie rosji, ktora grala ta historyczna karta przeciwko Ukrainie przez ostatnie 3 dekady. Byly wysylane rzadania co ukraincy maja myslec, co zrobic i co usunac z swojej historii i przez to organicznie ukraincy zaczeli stawiac temu opor, bo wygladalo to jakby ruscy chcieli zatrzec ich tozszamosc
@Sok_Mandarynkowy: Pooglądaj materiały "matura to bzdura" tudzież pokrewne treści, to przekonasz się, że ludzie w Polsce też mają poważne braki w elementarnej wiedzy historycznej. W naszej historii też mieliśmy parę wydarzeń, o których na pewno nie powinniśmy wypowiadać się z dumą i gwarantuję Ci, że wiele naszych rodaków nie jest tego świadoma, bo mają braki w wiedzy, lub przedstawiono im jednostronną interpretację pewnych wydarzeń. Oczywiście, jestem za tym, by uświadamiać naszych
@BayzedMan: Rozumiem że jakby Niemcy teraz spamowali wszędzie swastyką i innym nazistowskim syfem to też byłaby wina aliantów, bo wysuwali żądania co Niemcy mają myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To rosja krytykuje banderowcow i historie ukrainy i poddaje ten kraj propagandzie i u siebie tez.

Krytyka banderowców=propaganda, ok.

Zostawmy historie historykom, to nie jest plaszczyzna na ktorej nalezy budowac dzisiejsza polityke, swiat sie zmienil. Polska nie rzada
No tak, nie wiedzą, wymazali sobie kilka lat swojej historii z głów


@Sok_Mandarynkowy: Ukraińska polityka historyczna w ostatnich latach kreowała UPA na bohaterów walczących o niepodległość. Ktoś kto nie interesował się historią poza tym co było w szkole mógł faktycznie nie wiedzieć o Wołyniu tego co my. A, że w szkole uczyli, że UPA walczyło o niepodległość no to symbolika się pojawia podczas obecnej walki.

Ale to nie jest żadne usprawiedliwienie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
XDDD No tak, nie wiedzą, wymazali sobie kilka lat swojej historii z głów, a ich dziadkowie/pradziadkowie też pewnie nic nie wiedzieli.

@Sok_Mandarynkowy: przecież analogiczna sytuację masz w Polsce z wyklętymi, gdzie wielu pamięta tylko o szczytnej walce z komunistami, a jak im powiesz o mordach na cywilach i bandyckich napadach, to robią wielkie oczy i nazwa cię kłamcą.

Rzeczywistość tam jest właśnie taka, że Ukraincy wychwalają UPA za walkę z Sowietami,
@Sok_Mandarynkowy:

A czy ty wiesz, co Polacy robili na Ukrainie? Ja np. nie wiedziałem i dowiedziałem się całkiem niedawno o przymusowej polonizacji i o tym jak Polska traktowała Ukraińców - w związku z tym jestem skłonny uwierzyć, że tak samo jak my wychwalamy Piłsudskiego w niebogłosy i mało który Polak zna ciemną stronę naszej historii, tak samo przeciętny Ukrainiec może zwyczajnie nie wiedzieć o Wołyniu.
@aegispolis: Gościu, wyklęci jak mordowali, to kolaborantów i komunistów, nawet jak byli cywilami. To oczywiście było okrutne, ale nie skala takich występków była nieporównywalnie mniejsza, w większości ci ludzie walczyli o wolność tego kraju, a UPA po prostu zrobiła sobie rzeź na Polakach. Masz chyba gwóźdź wbity w mózg, że porównujesz jakiś tam jeden oddział Burego do całej OUN UPA
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sok_Mandarynkowy: nie, wyklęci nie mordowali tylko kolaborantów i komunistów. To były w sporej części zwyczajne bandy które napadały i mordowały, wycierając sobie gębę AK. To nie był tylko bury. Ale sam właśnie udowodniłeś, że miałem rację - Polacy również wypierają własną historię, bądź w ogóle jej nie znają. Poczytaj, albo popytaj dziadków, jak masz jakichś z Kresów.