Wpis z mikrobloga

#waluty #gospodarka #nbp

Wartość USD od roku rośnie w stosunku do takich walut jak EUR, GBP i między innymi PLN. Niech ktoś mi wyjaśni (tak jakbym miał 5 lat) w jaki sposób to sprawka pis i glapinskiego? Tak wiem że inflacja istnieje, ale jest wysoka nie tylko w Polsce.
  • 9
@lucor: a to bardzo prosto mozna wyjasnic - w Polsce stopy na poziomie okolo 8%, inflacja prawie 17% wiec realnie okolo -9%, w USA okolo -5%. Dlaczego to wina pis? Przez wprowadzanie programow socjalnych, ktore zwiekszaja inflacje, co z tego, ze glapa podnosi stopki jak pis zaraz wywali 700+ na bombelasa i elo. Wina pisu jest inflacja, dodatkowo

Tak wiem że inflacja istnieje, ale jest wysoka nie tylko w Polsce.


@
@93michu93: Myślałem ze większy wpływ na stosunek wartości USD/PLN ma np transfer środków z koszyka EM do safe haven, no ale pieniądze na bombelki na pewno nie pomagają.
@93michu93: uczepiliscie sie tych bombelkow a prawda jest taka, ze to tylko promil tego ile panstwo pompuje pieniedzy w rynek od czasu covida. Co gorsze nie chca przestac tylko ciagle rozdaja.
uczepiliscie sie tych bombelkow a prawda jest taka, ze to tylko promil tego ile panstwo pompuje pieniedzy w rynek od czasu covida. Co gorsze nie chca przestac tylko ciagle rozdaja.


@deoXXo: nie no oczywiscie masz racje. Nie tak, ze sie uczepilem tylko to jeden ze sztandarowych programow socjalnych na ktory nas nie stac. To tylko symbol, oczywiscie reszta programow w mniejszym, podobnym lub wiekszym stopniu napedza inflacje np. 13/14 emerytura, dodatek