Wpis z mikrobloga

Dla każdego zainteresowanego wcześniejszym wątkiem - nowy materiał.

O pojekcie - "spacer po brazylii"

Założenia projektu są proste - pokazanie ciekawych części Brazylii w możliwie najmniej wyedytowany i stylizowany sposób. Pomyślałem sobie, że najbardziej oddającym realia sposobem zaprezentowania tego wielkiego, różnorodnego i kolorowego kraju będzie, po prostu, nagranie różnych jego części z punktu widzenia anonimowego przechodnia podczas przejścia przez konkretne miejsca.

Jeden z największych parków ameryki łacińskiej

Park Ibirapuera jest jednym z trzech największych parków miejskich ameryki łacińskiej (obok Chapultepec Park w Meksyku oraz Simón Bolívar Park w Bogocie). Odbywają się w nim najróżniejsze imprezy, od małych lokalnych pokazów muzycznych, meczy czy targów aż po Sao Paulo Fashion Week.

Na jego obszarze mieści się kilka muzeów (np. muzeum kultury afrykańskiej), galerii sztuki, wystawy, boiska do różnych sportów (m.in. koszykówka, siatkówka plażowa), improwizowana siłownia z ciężarami odlewanymi z betonu (zwana academia Filnstones), wypożyczalnie rowerów, stragany z jedzeniem i świeżą wodą kokosową czy biegnąca po obrębie całego parku trasa biegowa o długości mniej więcej 6 kilometrów.

Od siebie dodam tylko, że jest to ikoniczne miejsce na mapie Sao Paulo, które niczym plaża Copacabana w Rio przyciąga cały przekrój mieszkańców tego miasta. Jest moim zdaniem także jednym z najbezpieczniejszych miejsc Sao Paulo. Absolutny mus dla każdego, kto chciałby zobaczyć i zrozumieć duszę stolicy Brazylii.

zapraszam do obserwowania tagu #spacerpobrazylii

#brazylia #saopaulo #podroze #gopro

wołam ostatni raz plusujących wczorajszy wpis bo zapomniałem poinformować o tagu ostatnim razem ;)

@Darth_Gohan , @RidgeForrester , @njay , @riot69 , @toodrunktofuck , @Rdzawo_brody98 , @gorush , @fjord , @mannoroth , @Kewin_Klotzek , @przegro_pisarz , @telif

P.S.
wrzuciłem też "nową wersję" pierwszego materiału z przejścia po centrum Sao Paulo w lepszej rozdzielczości i z poprawionym poziomem w postprodukcji. Starsza jest ukryta jako materiał "niepubliczny" więc na głównej stronie kanału wyświetla się tylko ta nowa.
  • 1