Wpis z mikrobloga

A nawet ostatnio kupiłem dla teściowej Samsunga A32 5G bez zagłębiania się w szczegóły. Założyłem, że 4G to to samo pozostałymi parametrami, a tu się okazuje, że jest kilka wersji tego samego modelu xD

Jakby robienie tysiąca podobnych telefonów typu A12, 32, 33, 52, 73 i #!$%@? wie co jeszcze to było za mało xD Brawo #samsung Łatwo się odnaleźć xD

#android #smartfon
  • 6
@LipaStraszna: Żeby tylko Samsung, zobacz sobie np na mgsm ile odmian modeli ma Xiaomi, np 11, 11i,11x PRO, 11 lite, 11T, 11 lite 5G, 11 pro, 11 ultra, 11 YE i pewnie o jakimś jeszcze zapomniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LipaStraszna: akurat postępowanie Samsunga z podziałem na wersje 4G i 5G jest całkiem uzasadnione. Modemy 5G i procesory w nie wyposażone są drogie, szczególnie, że ostatnio są problemy z dostawami. Duża część użytkowników nie potrzebuje zaś możliwości łączenia się z 5G, bo w wielu krajach technologia jest dopiero w powijakach (Polska jest dobrym przykładem). Producent więc tworzy odrobinę tańszą wersję 4G, żeby sprzedać więcej urządzeń.

@avira: polityka xiaomi jest chora,
@KierownikW10: No a widziałeś film? Wersja 4G ma lepszy ekran i aparat przedni. Za to wideo głównym aparatem zrobisz 1080p. W 5G dali za to odrobine lepszy procesor, ale za to ekran to gówno TFT (w 4G jest AMOLED 90 Hz), ale znowu główna kamera robi filmy 4K. Do tego w USA masz wersje TFT z 90 Hz czyli mix. Gdzie tu sens? Ja uważam, że to absolutnie nie ułatwia zakupu
@LipaStraszna: o kurła tego się nie spodziewałem. Myślałem, że jest tak jak w przypadku a52 i a52 5g, czyli telefony różnią się tylko CPU. To rzeczywiście Samsung zrobił burdel wprowadzający klientów w błąd. Sorka, nie oglądałem.