Wpis z mikrobloga

Mirki. Dostałem propozycję #pracait w Bosch. Pracę dostałem (a w zasadzie list intencyjny) po jednej rozmowie bez pytań technicznych weryfikujących moją wiedzę....Rozmowa fajnie się kleiła i tu nie mam się do czego przyczepić.
Stanowisko raczej niszowe. Wielu specjalistów w tej dziedzinie IT nie ma.
Niby powinienem się cieszyć ale jednak nigdy się z tym nie spotkałem. Zawsze były rozmowy techniczne.
Może ktoś z Was tu pracuje lub pracował i może podzielić się wrażeniami.

#praca #bosch #informatyka #rekrutacja #rozmowakwalifikacyjna
  • 8
  • Odpowiedz
Niby powinienem się cieszyć ale jednak nigdy się z tym nie spotkałem. Zawsze były rozmowy techniczne.


@Wangog: Zauważyłem że ostatnio odchodzi się od rozmów i skomplikowanych procesów, bo sprawdzają tylko jak kandydat przygotowuje się do rekrutacji, a nie jak realnie pracuje.
Zwłaszcza jeżeli ktoś ma już te kilka lat doświadczenia.

Weryfikacja następuje dopiero na okresie próbnym tak naprawdę
  • Odpowiedz
@Wangog: tak ( a później na pytanie dlaczego tak nie sprawdzacie to odpowiedz a dlaczego miałbyś kłamać w CV? ) zdażyło mi się i w sumie w takiej firmie dalej pracuję jest ok.
  • Odpowiedz
Zauważyłem że ostatnio odchodzi się od rozmów i skomplikowanych procesów, bo sprawdzają tylko jak kandydat przygotowuje się do rekrutacji, a nie jak realnie pracuje.


@Wyrewolwerowanyrewolwer: Brzmi sensownie. Ale w moim przypadku też chcę mieć pewność, że będę miał okazję pracować z ludźmi, od których czegoś mogę się nauczyć. Brak rozmowy powoduje, że mam pewne wątpliwości.
Ale z drugiej strony to nie jakaś firma krzak.
Mętlik w głowie trochę mam bo zmiana
  • Odpowiedz
@Wangog: kilkukrotnie dostalem umowe do podpisania bez zadnej nawet najmniejszej weryfikacjit technicznej, pierwszy raz jak mialem ok 4 lata expa a pozniej coraz czesciej, chcoaiaz faktycznie to na pewno nie ejst standard
  • Odpowiedz