Wpis z mikrobloga

#zdrowie #dieta #witaminy
Słuchajta, z uwagi na typ mojej pracy nie jestem w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości witamin do organizmu. Z tego powodu szukam tabletek, które mi w tym pomogą. Brałem kiedyś te z Olimpu (Vita-Min Multiple Sport), ale może jest jakaś lepsza alternatywa. Nie mogę niestety podać dokładnych ilości jakie przyjmuje codziennie dlatego zależy mi na pełnym kompleksie witamin do uzupełnienia w odpowiednich (uśrednionych dla osoby dorosłej) dawkach. Oprócz tego może ktoś dorzuca do witamin coś od siebie, jakieś zioła, czy cokolwiek co może wpłynąć pozytywnie na moje zdrowie (ʘʘ)
  • 8
@DrGreen_2: Pracuje jako marynarz i przez 4 tygodnie nie widzę lądu, na początku kontraktu świeże warzywa i owoce jem, ale po jakimś czasie zwyczajnie sie psują i nie nadają do jedzenia. Moja dieta bazuje na mięsach (6 dni w tygodniu, plus raz w tygodniu łosoś), ryżu i rzeczach smażonych (typu frytki, jednak tych unikam i jem zazwyczaj ryż). Mamy co prawda warzywa mrożone, kukurydza, groszek, zielona fasolka, ale po kilku dniach
@DrGreen_2: Otóż nie wiedziałem, czyli spożywając dwa posiłki dziennie, włączając mięso oraz warzywa (czasem mrożone) nie ma sensu dodatkowe suplementowanie?
@Bvrto: Suplementacja może być pomocna ale unikaj multiwitamin, który zazwyczaj maja najtańsze formy witamin i minerałów, które nie będą użyteczne. Zaopatrz się w D3, magnez dobrej jakości, cynk, omega 3, mogą być pomocne również B. Wątpię abyś potrzebował cała reszte