Wpis z mikrobloga

Zanim ktoś się znowu zesra o to że pisowcy wymyslili jakies limity prądu po niższych cenach i te limity wynoszą potężne 3k kWh dla rolników to od razu odpowiadam
3k to jest limit dla jakis emerytów rolniczych w małym domu.
Rolnicy wi w wiekszosci mają prąd przemysłowy i zużywają kilkanascie - kilkadziesiąt tysiecy kWh, u mnie średnio razem z budynkami gospodarczymi chłodnią i domem jest to minimum 20k kWh rocznie. Za to wszystko co jest na prąd przemysłowy i tak płacę juz 4.5x więcej niz rok temu na wiosne i co 2 miesiące mam kolejną podwyżke. Więc nie jest to ŻADNA pomoc, jest to zwyczajny socjal dla swoich czyli skromnie żyjących emerytów...
#rolnictwo #bekazpodludzi #bekazpisu #prad #energetyka
  • 104
@siodemkaxx bo najważniejsze żeby teraz zużyć jak najwięcej.
Niższą cenę masz do 2MWh lub jeżeli będzie 10% mniej zużycia.
Więc teraz, do stycznia, ogrzewasz tylko elektryką. Farelki, klima, grzejniki wolnostojące. W piekarniku codziennie indyka pieczesz a na indukcji gulasz 24h. Nie dotykasz węgla/pelletu/LPG. Trzeba pokazać mega zużycie.

Od stycznia wchodzisz w normalne użytkowanie i w ciągu roku będzie 10% mniej.
To nie jest mądry kraj.
@siodemkaxx: dlatego ja rzutem na taśmę założyłem FV, po pół roku w magazynie jest tyle że marca powinno wystarczyć. Rata kredytu wydaje się śmiesznie niska po podwyżkach prądu
Wolałbym biogaz ale dotacje małe a cena mikrobiogazowni kosmiczna
@siodemkaxx: Bo 2k jest ustalone ze średniej zużycia w kraju. Poniżej 2k zużywają emeryci, co mają lodówkę i jeden telewizor. Powyżej ludzie pracujący, co mają komputery, pralki, zmywarki, płyty indykcyjne czy inne cudawianki. Więc tak, ludzie pracujący znowu bulą kasiorę na wyborców pisu. A to że ty przemysłowo ciągniesz prąd, no to cię stać nie? W końcu firmę masz, emerytom żałujesz prywaciarzu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)