Wpis z mikrobloga

#metal #thrashmetal #metallica
#cultowe (1000/1000) -> w końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Metallica - The Four Horsemen z płyty Kill 'em All (1983)

Z płyt które słyszałem milion razy często postowałem nie tak mocno zgrane numery drugiego planu, a tu nie mogłem się powstrzymać żeby rzucić "przebój" (no tak, wiem, Seek and Destroy).

Strasznie podoba mi się to, że w prymitywnym na początku lat 80 thrashu tyle się tu dzieje - kopalnia riffów (no tak, wiem, Dave Mustaine). Te riffy po pierwszym refrenie - mocno energetyczny od 2:15 (ten sam co w outro) i potem charakterystyczna rzecz od 2:37 pod tą "inną" zwrotką - zawsze świetnie mi się też grało na gitarze te rzeczy, aż mnie kark bolał ;)
Późniejsze zwolnienie z wstawkami wyrazistego basu i solo Hammetta to już w ogóle mistrzostwo świata i jeden z moich ulubionych momentów w ich dyskografii.

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #metal #thrashmetal #metallica
#cultowe (1000/1000) -> w końcu ( ͡° ͜ʖ ...
  • 39
  • Odpowiedz
Jest co nadrabiać.


@operator_przemek: wiele linków na YT jest już niestety nieaktywnych, ale jak skopiujesz opis (nazwę zespołu/wykonawcy) to znajdziesz na YT :)
@Xune: ciężko, tzn. jakbym się postarał to może być coś wymyślił, ale to i tak będzie chwilowe - za miesiąc mógłby być inny :)
  • Odpowiedz