Wpis z mikrobloga

#metal #thrashmetal #metallica
#cultowe (1000/1000) -> w końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Metallica - The Four Horsemen z płyty Kill 'em All (1983)

Z płyt które słyszałem milion razy często postowałem nie tak mocno zgrane numery drugiego planu, a tu nie mogłem się powstrzymać żeby rzucić "przebój" (no tak, wiem, Seek and Destroy).

Strasznie podoba mi się to, że w prymitywnym na początku lat 80 thrashu tyle się tu dzieje - kopalnia riffów (no tak, wiem, Dave Mustaine). Te riffy po pierwszym refrenie - mocno energetyczny od 2:15 (ten sam co w outro) i potem charakterystyczna rzecz od 2:37 pod tą "inną" zwrotką - zawsze świetnie mi się też grało na gitarze te rzeczy, aż mnie kark bolał ;)
Późniejsze zwolnienie z wstawkami wyrazistego basu i solo Hammetta to już w ogóle mistrzostwo świata i jeden z moich ulubionych momentów w ich dyskografii.

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #metal #thrashmetal #metallica
#cultowe (1000/1000) -> w końcu ( ͡° ͜ʖ ...
  • 39
  • Odpowiedz
@Kaczorra: pewnie dlatego że z jakiegoś nieznanego mi powodu na sam koniec zostało wypromowane na główną :D
raczej nie odsłuchasz miesiącami, bo połowa starych linków do YT już nie działa, co najwyżej musiałbyś sobie kopiowac w jutubową szukajkę
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: w glebokich latach 90 gdy bylem jeszcze szczawiem lazilismy do pobliskiego pubu gdzie stala szafa grajaca.
posrod calej masy plyt typu DJ BOBO czy MrPresident nie wiedzieć czemu było Kill'em All :) Alez lubilismy #!$%@? lokalne dresiarstwo jakims kawalkiem wlasnie z tej plyty. Jako ze puszczenie utworu kosztowalo 2 ziko, to oczywiscie wybietalo sie najdluzszy :) Czyli wiadomo ktory :)
Raz jakis jaskiniowiec nie wytrzymal, podbiegl do szafy i chcial
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: nie wiem czemu tak wszyscy się jarają Seek and Destroy. Dla mnie No Remorse to absolutnie najlepszy kawałek z płyty i jeden z lepszych utworów Metalliki w ogóle.
  • Odpowiedz
No to grzech nie przypomnieć pięknego występu w Seattle na którym tak strasznie się energetycznie natężyli że już więcej nic sensownego nie nagrali :)
ps. oczywiscie występ wspaniale skaszaniony przez pana Larsa, ale chyba wszyscy już zdążyli się przyzwyczaić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oscar38 - No to grzech nie przypomnieć pięknego występu w Seattle na którym tak stras...
  • Odpowiedz
Gdy z Metą ten utwór zagrał Dave Lombardo to nabrał on jeszcze lepszego brzmienia i tempa. Sam Hetfield był zaskoczony tempem jak i mistrzowskim i równym tempem i na scenie padło "Fuck!"
kayo - Gdy z Metą ten utwór zagrał Dave Lombardo to nabrał on jeszcze lepszego brzmie...
  • Odpowiedz
... za Metalliką ,,srałem'' jak wielu w latach '80,'90 - nawet coś tam brzdękało się z ich kawałków po założeniu,,zespołu'' ... ale w '91/'92 roku po usłyszeniu PRZYPADKIEM ,,Dead Embryonic Cells'' SEPULTURY - następnie całej Arise po Metallice został kurz i sentyment i pojawił się za to tatuaż S z kręgosłupowych części i kolców ...
  • Odpowiedz