Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam pytanie do osób które były uzależnione od substancji, ale udało im się z tego wyjść na własną rękę. Mam tu na myśli alkohol, nikotyna, narkotyki itd.

Można wyczytać dużo opinii o wychodzeniu z uzależnień, niektórym pomaga np jedzenie landrynek przy wychodzeniu z palenia, inni przyjmują taktykę mniejszej szkody, przerzucają się np z palenia zwykłych fajek na efajki, żeby potem finalnie rzucić. Oczywiście są też takie rzeczy jak plastry do rzucania palenia, może ktoś ma odnośnie nich jakieś odczucia?

Piszę o paleniu, bo to mnie dotyczy niestety i tylko takie uzależnienie znam, ale interesują mnie Wasze doświadczenia ze wszelkimi substancjami.

Czy zaobserwowaliście po sobie, że to jakiś konkretny sposób wyróżniał się znacząco na tle innych?

#uzaleznienia #palenie #narkotyki #nikotyna #terapia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63318a28b3914a7ecae7979c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: pomaga zażywanie tabletek tj. tabeks, desmoksan, recigar. Mają tyle samo substancji czynnej, więc wszystkie działają tak samo, różnią się natomiast formą desmoksan kapsułki, recigar i tabeks małe tabletki. Skuteczność mają taką samą więc warto wziąć poprostu najtańsze.

Nie mają one nikotyny, blokują natomiast receptory z którymi nikotyna się łączy w mózgu zmniejszając głód nikotynowy.

W ojej opinii skuteczne, tylko trzeba je brać zgodnie z zaleceniami i do końca kuracji tj
Piszę o paleniu, bo to mnie dotyczy niestety i tylko takie uzależnienie znam, ale interesują mnie Wasze doświadczenia ze wszelkimi substancjami.


@AnonimoweMirkoWyznania: 10tego przed randką mówię kupię sobie desmoxan, żeby nie jarać.. Nie #!$%@?łem na randce więc i potem kolejne były xD.. ale ogólnie to nie wybrałem całego - połowa została mi do teraz, 4 miechy ponad nie palę ^^
@AnonimoweMirkoWyznania: przy paleniu 2 pak dziennie i sytuacjach, gdy w środku nocy zapierd**** na stację po fajki dotarło do mnie, że to uzależnienie. A ja gardzę uzależnieniami, a konkretniej: gardzę brakiem kontroli nad własnym zachowaniem. Rzuciłem z dnia na dzień, ale determinacja była ogromna. Lata później to samo zrobiłem z cukrem, gdy się okazało, że używam żarcia jako sposobu na nagradzanie się i pocieszanie.