Wpis z mikrobloga

Oczywiście nienawidze Putina, kiedy tylko mogę wspieram Ukraincow, na przykład dałem schronienie trzem rodzinom z Charkowa, niestety nawet to nie zmieni tego co może niebawem nastąpić. Wszystkie znaki na ziemi i niebie jasno wskazują że Putin wkrótce użyje broni nuklearnej. W tej chwili znalazł się on w sytuacji bez wyjścia. Jest niczym dziki zwierz zagoniony przez myśliwych w ciemny róg podczas krwawego polowania. Będzie się wił, gryzł i zrobi wszystko by się uwolnić.

Rosja, Nawet jeśli przegra militarnie to i tak będzie wygraną, będą miec gaz, ropę, prąd, wszystko co niezbędne do utrzymania gospodarki. Unia obudzi się z reka w nocniku będąc zmuszona na wprowadzenie przepisów znanych nam dotąd tylko z Orwella. Właściwie to już się zaczęło, patrzcie jak coraz odważniej i bez żartów kraje zaczynają mówić o limitowaniu prądu.

Wojna na Ukrainie to tylko preludium. Preludium do tej właściwej wojny. Wojny energetycznej o surowce która rozgorzeje na przestrzeni najbliższych kilku lat. Nie mówię że będzie to wyglądać jak w Mad maxie, ale na pewno będzie to oznaczało koniec pewnej ery i śmierć milionów ludzi którzy zwyczajnie umrą z głodu.

Zbudowaliśmy świat oparty na rozwoju technologicznym, produkujemy rzeczy zupełnie nam niepotrzebne drenując zasoby planety ziemi, tworzymy miliardy ton śmieci trując siebie na potęgę. Dzieci rodzą się i już mają nowotwory. Stworzyliśmy świat oparty na konsumpcji, wygodzie,. Ten dobrobyt trwał bardzo krótko i niestety musial się kiedyś skończyć.

Ci mieszkający na wsi wrócą do podstaw, organicznej pracy na roli i życiu przy lampach naftowych, ci miastowi pozbawieni dostępu do kawałka swojego pola zwyczajnie pozabijają się i zjedzą nawzajem. I nie będzie miało znaczenia kto ile zgromadził majątku, wygra i przetrwa ten kto będzie miał dostęp do jedzenia, schronienia i ciepła.

Wiem że na wykopie o Ukraincach można mówić tylko ciepło, wszelkie próby samodzielnego myślenia traktowane są jako onucowanie, niestety nie możecie cały czas odpychać od siebie myśli że użycie broni atomowej jest niemożliwe. To może się stać w każdej chwili, i kasowanie obrazków z Putinem na tle atomowego grzyba tego nie zmieni kochane wykopki. Nie bojcie się tej bomby, serio, samo rozmawianie o niej nie sprawi że wybuchnie xD

#rosja #ukraina #wojna #przemysleniazdupy
Pobierz
źródło: comment_1664191296CN4dT4WDoSyKnhJRM2504J.jpg
  • 45
@Jestemkoksupotezny nie szczekam jak orjo i cała reszta ukraińskich propagandystów na pasku Kijowa dlatego chcą mnie uciszyć. Pomóżcie mi walczyć o wolnośc słowa i nie dopuśćmy do tego aby to, niegdyś wesołe miejsce stało się ukraińska tuba propagandową.
Rosja, Nawet jeśli przegra militarnie to i tak będzie wygraną, będą miec gaz, ropę, prąd, wszystko co niezbędne do utrzymania gospodarki. Unia obudzi się z reka w nocniku będąc zmuszona na wprowadzenie przepisów znanych nam dotąd tylko z Orwella. Właściwie to już się zaczęło, patrzcie jak coraz odważniej i bez żartów kraje zaczynają mówić o limitowaniu prądu.


@daeun: No tak, "rok 1984" to książka o limitowaniu prądu
@daeun: ja wszystko rozumiem, jest cięzko, unia i polska i inne kraje zrobiły dużo błędów ale czemu np jak pojawia się temat reglamentacji energii itd to są głosy apokaliptyczne, że to koniec świata itd? Xd przypomnę, że to rzecz, która robiono nie raz nie dwa w momencie kryzysów i wojen w historii. Np kryzys naftowy w latach 70, kryzys sueski itd
@Olbor sprawdź od kiedy ludzkość może korzystać z takiego wynalazku jakim jest elektryczność i co dzięki temu osiągnęliśmy. Teraz wyobraź sobie że nagle go brakuje. Na osi czasu to tylko wycinek.