Wpis z mikrobloga

Mirki- gdzie w 2022 warto wyemigrować? Mam tutaj na myśli może mniej typowe miejsca jak Niemcy, Holandia czy Norwegia, a raczej kraj (najchętniej wyspa:/), którego mieszkańcy mają mega pozytywne podejście do życia i przy okazji znalezienie pracy nie graniczy z cudem. Jakieś podpowiedzi? #emigracja #emigrujzwykopem
  • 11
@Yogi22: Białoruś. To też wyspa, w unikalnym tego słowa znaczeniu.

A tak na poważnie, odpowiedź na Twoje pytanie zależy od miliarda różnych czynników - Twojego wykształcenia oraz doświadczenia, znajomości języków obych, wieku, tego czy będziesz emigrował sam czy z rodziną, etc. Więc słuchanie rad randomów w Internecie jest mega słabym pomysłem moim zdaniem.
@groman43: W pełni rozumiem i tego się trochę bałem zadając pytanie- mam jednak (może głupie) poczucie, że jeśli w danym kraju ogólnie skala bezrobocia jest nikła to zawsze łatwiej się odnaleźć niż w miejscu gdzie skala bezrobocia jest wysoka ale np. jest sielanka dla określonych specjalistów. Mam 23 lata, więc doświadczenia niewiele, obecnie jako pracownik ds. technicznych, za sobą technikum informatyczne i studia marketingowe.
@Yogi22: Jest coś w tym, co piszesz. Zawsze oceniaj kraj po tym, jak się w nim żyje najbiedniejszym i najmniej uprzywilejowanym. Wszędzie się żyje dobrze, jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy.
Niestety raczej nie masz super wyjątkowych kwalifikacji (bez obrazy). Więc podszedł bym do tego problemu inaczej. Najpierw zastanowiłbym się nad tym, czym chcesz się w życiu zajmować, a potem wybrał docelowy kraj.
@Yogi22:

no i chyba tego potrzebowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki mirku

Ale serio. Ludzie pytają innych gdzie jechać, gdzie się zarobi 200€ więcej a później są zdziwieni depresją na emigracji.