Wpis z mikrobloga

Aktualnie mam w rowerze kasetę shimano 11-34 10 rzędów kupować taką samą kasetę na trenażer czy można przycebulić i założyć 10 rzędowe shimano ale np 11-25 lub 12-28, trenażer z ERG elite suito?
#trenazer
#rower
  • 9
@GrubyKociol: prawidlowo lancuch powinien byc napiety, dzialac a prawidlowo pracowac to dwie inne rzeczy. to nie jest przeskok o dwa zeby tylko o 6 lub 9. wyobraz sobie sytuacje gdzie z przodu zrzucasz z blatu a na kasecie jedziesz na przelozeniu 11t lub 12t-jest luzny, dokladajac mu ogniwa nie bedzie bardziej napiety, wiec czy bedzie pracowal prawidlowo?
@piteerowsky: ale przecież przerzutkę dalej masz napiętą od samego początku, a długość łańcucha w ŻADEN sposób tego nie zmienia. Przecież napięcie sprężyny nie zmienia się wraz z wychyleniem wózka. Problemem jest jak łańcuch jest za długi i wisi bo przerzutka się nie wychyliła na swoje minimum które reguluje się śrubą. W przypadku opa nie zmienia się najmniejsza zębatka więc wstępna pozycja wózka też się nie zmienia = łańcuch jest napięty.
@piteerowsky: podpinam się pod pytanie. Na rowerze mam 11-42t, a na trenażer kupiłem 11-34, bo nigdy i tak nie używam tych dużych zębatek, a jak coś to mogę z przodu zrzucić na mniejszy bieg. No i niestety coś mi źle to pracuje: są jakby wibracje/delikatne stukanie?
Może to kwestia regulacji przerzutki? Rower pewnie nie ma więcej niż 500km przebiegu.