Wpis z mikrobloga

Stoję na dworcu żeby przekazać autobusem mundur dla kolegi (nic wyjątkowego zwykły tani komplet za 500 zł do założenia pod kurtkę) . Czekają tu ze mną kobiety i jakiś dziadek. Dzieci śpiewają Czerwoną Kalinę, a czasem hymn Ukrainy

Jeszcze z 15 lat temu pomyślałbym że to na pokaz, niepotrzebne jak koszulki z kotwicą u Sebixów a tu przechodzi do codzienności i nie pierwszy raz już spotykam się z taką sytuacją. Co za dziwne czasy. Człowiekowi trochę smutno, że dzieci widzą wojnę, walkę o niepodległość jako coś zwyczajnego. To już ich codzienność

#aryoconcent #wojna #ukraina
Pobierz
źródło: comment_1664094678yAR3zYM506OLZfqpvSDSTw.jpg
  • 22
@Aryo: Jakieś "tanie" kalesony, golfy, grube skarpety itp nie zrobią roboty? No-offence, wiem, że najlepiej wiesz co kupić po prostu jestem ciekaw jak to wygląda
@robertx: Na szczęście jest sporo porządnego szpeju z demobilu. Cywilne ciuchy, o ile nie są to drogie sportowe ubrania, po kilku dniach rozchodzą się w rękach.

niepalny


@Aryo: Przestałem nosić termoaktywną bieliznę "do lasu" odkąd jedna koszulka stopiła mi się na klacie przy ognisku.

Wiem że to bardzo wygodna odzież, ale może warto uprzedzać chłopaków że paskudne poparzenia są po tym.
@Aryo:
Mam nadzieję że wojna się zakończy do świąt, ale gdyby jednak nie to planujesz może jakąś akcje wysyłania chłopakom paczek na święta? Myślę nad tym od jakichś 2 tygodni że chciałbym komuś tam na froncie coś sprezentować w święta.

Na razie myślałem nad termosem od Thermos Mountain do warunków ekstremalnych czyli trzymanie ciepła powyżej 48h. Wiem jak potrafi wypizgać człowieka na warcie, zwłaszcza na takim stepie.

Zapalniczkę zippo z grawerem