Wpis z mikrobloga

@mickpl: Piszesz, że deweloperzy będą obniżać ceny i sprzedawać m2 poniżej kosztów budowy.
Cieszy mnie to bardzo. Czyli rozumiem, że nie ładować się w zakup mieszkania tylko cierpliwie czekać na spadki.

Kilka wpisów niżej widziałem info od Ciebie, że za chwilę będzie można przebierać w ofertach najmu od lekarzy, prawników i Januszy. A ceny najmu spadną na pysk, na co wyraźnie wskazują dane olxdata…… Cieszy mnie to bardzo. Rozumiem, że radzisz
@stopy-kanadyjka: Jak dla mnie jeszcze się krew nie leje bo są wakacje kredytowe itd. Do inflacji tylko rząd dolewa paliwa. Ludzie w ogóle nie czuja kryzysu. Jeśli masz kasę uważam, ze trzeba jeszcze chwile poczekać. To co jest wystawione teraz to jakaś próba sprzedania po wysokiej cenie. Jak maja na to kredyty to będą musieli sprzedać poniżej kosztów bo ich obsługa długu zje.
@mickpl: jasne #!$%@?, deweloper weźmie i sprzeda coś taniej niż wybudował. Po #!$%@?? Jakis Janusz deweloperki może, ale duże firmy sprzedadzą inwestycje jeszcze większym zagranicznym firmom. Te w ostateczności przeczekają (bo mogą) albo będą przerabiać na mieszkania pod wynajem. Już to się dzieje. Profil nowych inwestycji też się zmienia z mieszkań na sprzedaż na tylko pod wynajem.
@stopy-kanadyjka: teraz: wynajem małego mieszkania z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia + obserwacja ... aktualnie liczba mieszkań na wynajem zaczęła rosnąc wg zarówno moich (subkiektywnych) obseracji jak i wg olxdata... jednoczesnie zaczęło się pojawiac co raz więcej ofert poniżej 2k / mies.... i teraz:
Jak pojawi sie nowa fala mieszkan pod wynajem (kto już ze stud. miał się osiedlić, ten się osiedlił) - albo negocjujesz z obecnym najemcą, albo zmieniasz na lepsze