Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej zrezygnować z pracy w korpo?
Najpierw porozmawiać ze swoim managerem przez Zoom-a, że chce się zrezygnować i spytać się z kim to załatwić (do kogo złożyć pismo, jakie pismo, itd) czy najlepiej mieć już przygotowane pismo z wypowiedzeniem, żeby wysłać je managerowi? (wypowiedzenie by było za porozumieniem stron)

#pracbaza #korposwiat #praca
  • 18
@Catmmando: Na podwyżkę w tej firmie nie liczę

@thority: @userrrr: BTW, jak ktoś ma umowę na B2B, to w jakiej formie składać wypowiedzenie?
W Internecie niewiele jest o tym napisane, powinienem napisać w wypowiedzeniu "wypowiedzenie za porozumieniem stron"?
@fefler: nie wydaje mi się, by dokument inaczej wyglądał, niż na UoP. Standardowe pismo, że z dniem takim i takim wypowiadasz umowę o takim numerze.
O ile dalej mówimy o wypowiedzeniu z jakimś tam okresem wypowiedzenia, jak nie, to olej mój wpis.
Firma jest Twoim klientem, a nie pracodawcą


@viollu: Czyli złożyć wypowiedzenie w drodze jednostronnego oświadczenia woli?
W Internecie jest napisane, że istnieje coś takiego jak porozumienie stron na B2B - ale nie wiem czy są jakieś praktyczne różnice pomiędzy tymi typami wypowiedzenia

Umowa B2B – powody rozwiązania

Przedsiębiorcy mogą rozwiązać umowę na drodze porozumienia. Mogą ją także rozwiązać na tzw. drodze jednostronnego oświadczenia woli – w przypadkach wskazanych w przepisach prawa
@fefler patrzysz w swoją umowę i czytasz rozdział na temat zakończenia/wypowiedzenia umowy. Tam znajdziesz jaki jest okres wypowiedzenia i inne istotne rzeczy. Potem patrzysz z kim tą umowę podpisałeś i do tej osoby wysyłasz/znosisz wypowiedzenie umowy z podaniem jej numeru i daty zawarcia.

Jeśli chciałbyś np. krótszy okres wypowiedzenia to musisz się dogadywać - wtedy chyba najlepiej zacząć od managera. Jeśli jest opcja, że podwyżka Cię zatrzyma to też pogadać z bezpośrednim
@fefler: Jak masz umowę o prace to zawsze musisz złożyć wniosek o zwolnienie najlepiej u menadżera


@userrrr "wniosek o zwolnienie" XD Tego jeszcze nie słyszałem. Jaki wniosek o jakie zwolnienie? To się nazywa wypowiedzenie umowy, a nie żaden wniosek
@userrrr no właśnie nie. Wniosek to coś co ktoś musi zaakceptować lub nie. Oświadczenie woli w postaci wypowiedzenia nie wymaga żadnej zgody drugiej strony, a jedynie możliwości zaznajomienia się.

Dlatego na wypowiedzeniu jest "wypowiadam" a nie "proszę o"