Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chodzę na siłownię parę miesięcy, dwa razy w tygodniu i niezbyt widzę efekty. Mój trening wygląda następująco: 10 min bieżni + 6 różnych ćwiczeń po 3 serie po 12 powtórzeń (czasem 15), jedno jest z hantlami, a reszta to maszyny w tym jedno jest na nogi a reszta na górną partie mięśni. Obciążenie wybieram takie żeby ledwo co zrobić te 12 powtórzeń. Czy to mało? Czy powinienem zwiększyć liczbę ćwiczeń czy może skupić się na diecie (teraz nie trzymam się żadnej).
#mikrokoksy #silownia
  • 15
@1polbol: Często widac na siłowni ludzi którzy "błąkają" się między maszynami i mieszają powietrze, zacznij realizować plan treningowy, plan a nie machanie trochę tym i trochę tym. Dodatkowo jeżeli zaczynasz przygodę
z siłownią to maszyny nie są najlepszym pomysłem, gdyż przeważnie mocno izolują ćwiczoną partię. Rób jak
najwięcej ćwiczeń wielostawowych, na izolację przyjdzie czas za rok albo dwa jak Ci się jeszcze będzie chciało.
Nie rozumiem dlaczego ludzie tak bardzo się
@lojccrah to ćwiczenie dwa razy w tygodniu uniemożliwia nam jakikolwiek progress? Ćwicząc w dodatku jakimś sensownym fbw.
Zgadzam się że nie jest to optymalne ale ciekawi mnie twój tok myślenia że aż tak cię to bawi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1polbol: nie widzisz efektów bo wykonujesz zestaw ćwiczeń a nie plan treningowy, ćwiczysz 2 razy w tygodniu i to jeszcze na maszynach. Weź sobie ogarnij normalny 3 lub 4 dniowy plan fbw dla początkujących z tygodniowa progresja ciężaru
@1polbol: już tu jeden był taki ancymon na tagu co się śmiał, że ludzie tracą czas na siłowni bo wystarczy 3x w tygodniu po 1 godzina i do domu.

Z pewnym stażem trzeba ćwiczyć więcej. Mówią żę więcej nie znaczy lepiej. To prawda, ale większość wcale nie robi za dużo. Zdecydowana większość ćwiczy za mało. Za mało objętości i intensywności.

Jesteś początkujący to powinieneś ćwiczyć 3 razy w tygodniu FBW. Możesz