Wpis z mikrobloga

Dlaczego jak jest ambitna, dobrze wykształcona kobieta która ma 28-29 lat i chce dziecko to ma problem znaleźć dobrego faceta? Wielu gości nie spełnia ich oczekiwań, a ci którzy spełniają to wolą młodsze od niej. Dlaczego? Co tym ogarniętym 30 latkom przeszkadza ogarnięta kobieta która wie czego chce i z która mogą zbudować dom? Wy aż tak lecicie na wygląd?

#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pytanie #depresja #przegryw
  • 139
@ciastko_maslane: Chodzi mi żeby uniknąc sytuacji moich rodziców gdzie matka zajmowałą się domem a stary zarabiał. Ona była uzależniona od niego i on to wiedział i się na niej wyżywał. Dlatego jest dla mnie ważna ambicja, żeby para byla partnerska i chłop i baba byli finansowo niezależni. O ognisko domowe ma się dbać wspólnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KoninaBeZiomeczka: zbudowanej relacji w której facet chce żony i dziecka to nie pięć minut. Pospiesznie spraw, narracja jedynie na to psuje klimat i faceta odstraszysz. Poza tym, w wieku 29 lat często dzieci się albo ma, albo nie chce ich mieć, dlatego może być Ci ciężej znaleźć takiego co chce
mówię w sensie ogarnięta zawodowo i emocjonalnie


@KoninaBeZiomeczka: ogarniecie zawodowe nas mało obchodzi, okres ciąży i urlop macierzyński to wypadniecie z rynku na kilka lat. Fajnie jak kobieta zarabia ale pokaż mi dobrze zarabiającą kobietę z dziećmi i ogarniętym domem.
Kobiety patrzą na ambicję faceta, a faceci już na ambicję kobiet już nie? To jest dziwne, bo żeby mieć dobrą, partnerską relację to nie powinno być takich różnic nawte w zarobkach że facet zarobki 20k+ a kobieta 2,8k


@KoninaBeZiomeczka:

Dokładnie tak, jak facet zarabia tyle że bez problemu utrzyma cała rodzinę z jednej pensji, to już ma wywalone na zarobki partnerki i zwraca uwagę na inne cechy. Prędzej gość z zarobkami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@KoninaBeZiomeczka:

@ciastko_maslane: Chodzi mi żeby uniknąc sytuacji moich rodziców gdzie matka zajmowałą się domem a stary zarabiał. Ona była uzależniona od niego i on to wiedział i się na niej wyżywał. Dlatego jest dla mnie ważna ambicja, żeby para byla partnerska i chłop i baba byli finansowo niezależni. O ognisko domowe ma się dbać wspólnie

@KoninaBeZiomeczka: tylko w tym przypadku to nie problem braku ambicji matki tylko złego dobrania
dla zdrowia relacji.


@KoninaBeZiomeczka: nie.
Pochodzisz z tego pokolenia, któremu wmówiono, że wykształcenie/studia dadzą dobre życie.
Pracę i pieniądze może masz, ale zapomnieli powiedzieć, że to dla mężczyzn się nie liczy.
My za żonę możemy wziąć 19-letnią sprzedawczynię z Żabki.
Nie musimy wysłuchiwać od "ogarniętej" wyrzutów, że możesz przecież xxx zrobić. Nie w domu.
znaleźć łatwo, gorzej że taki gość woli młodsze i mniej zaradne


@KoninaBeZiomeczka:

Jak gość chce mieć dzieci, to zazwyczaj ma bardziej konserwatywne poglądy i szuka młodej i uległej partnerki.
Jak facet szuka równorzędnej intelektualnie partnerki to często ma poglądy liberalne i nie chce mieć dzieci.

Szukasz faceta który łączy cechy nie korelujące się, więc nie będzie łatwo.