Wpis z mikrobloga

Niemcy wpuszczą rosyjskich dezerterów. Czy oni naprawdę nie potrafią zrozumieć że jedyną metodą na Rosjan jest absolutny zakaz wjazdu do JAKIEGOKOLWIEK innego kraju? My ich musimy odciąć od reszty cywilizowanego świata. Rusek pozostawiony w Rosji będzie się bał że zaraz może zginąć na wojnie. A jak sobie wyjedzie to nadal nie będzie go obchodziło co robi Putin/będzie popierał Putina.

#wojna #rosja #ukraina #geopolityka #polityka #niemcy
Miguelos - Niemcy wpuszczą rosyjskich dezerterów. Czy oni naprawdę nie potrafią zrozu...

źródło: comment_1663862133vGt7bu2pQ9Chy06P77twpo.jpg

Pobierz
  • 20
@Miguelos: Jeśli chcesz wzmocnić rosyjską armie i rosyjski rząd, to zakaz wyjazdu dla Rosjan jest idealnym sposobem. Ważne jest, żeby Rosjanie nie chcący umierać za Putina mogli opuścić kraj, żeby go osłabić. Inaczej będą zamknięci w bańce propagandy i będą zmuszeni jej służyć. Równie dobrze powinniśmy zamknąć droge dla uciekinierów z Korei Północnej, żeby obalili rząd. Oderwane od rzeczywistości myślenie.
@Miguelos: oni to se mogą, najpierw jakoś muszą tam trafić. A granicy jednej nie mają ( ͡° ͜ʖ ͡°) A w rosji pogranicznicy też nie puszczą każdego jak leci na samolot/statek bez kontroli

@ruski_agent: nope. Powinni siedzieć w tym gównie i rozwalać swój kraj od środka. Ty myślisz, że oni nie chcą umierać za Putina. Ja myślę, że oni nie chcą umierać za putina, ale sąsiad
Powinni siedzieć w tym gównie i rozwalać swój kraj od środka.


@Mowi: No powinni. Ale tego nie robią i nie zrobią.

Ty myślisz, że oni nie chcą umierać za Putina. Ja myślę, że oni nie chcą umierać za putina, ale sąsiad Ivan już może. nie popieranie putina nie równa się przeciw przeciwko wojnie


@Mowi: No i co z tego?
@Miguelos: Nie dość, że większość osób uciekających przed mobilizacją nie będzie już zwolennikami wojen, bo na zawsze przyjmą miano tchórzy, to jeszcze spora część z nich to specjaliści i mogą przydać się gospodarkom i jednocześnie osłabić tę rosyjską
Ważne jest, żeby Rosjanie nie chcący umierać za Putina mogli opuścić kraj, żeby go osłabić.


@ruski_agent: od lutego do marca, popierałbym taką narrację. To ci, którzy się nie zgadzali na atak na Ukrainę. Teraz uciekają ci, którzy przeciwko temu nie protestowali, naklejali Z na auta, byli za, tylko teraz może ich osobiście dotknąć ta wojna. Więc nie, nie mam współczucia dla nich. Oni, już bezpieczni w Europie, dalej będą popierać Putina
Więc nie, nie mam współczucia dla nich.


@Nieszkodnik: Ja też nie. Co to ma do rzeczy?

Oni, już bezpieczni w Europie, dalej będą popierać Putina i brać udział w demonstracjach z Z na plakatach...


@Nieszkodnik: W takim wypadku zawsze można ich wsadzić do pierdla lub deportować.
@BayzedMan: ty chyba Niemcy widziałeś na mapie wyłącznie. Wiesz jaka tam jest rosyjska mniejszość? Widziałeś jak ta mniejszość reagowała po rozpoczęciu wojny? Nie rozumiesz dlaczego Niemcy to robią? Niemcy chcą żeby mówić o tym co spotkało Ukrainę "wojna Putina" a nie wojna Rosji żeby w trybie asap wrócić po wojnie do interesów. Gestów "dobrej woli" z ich strony w kierunku Rosji było do tej pory aż nadto.
Jeśli chcemy mieć spokój
@Miguelos: A żebyś się nie zdziwił. Zwykły obywatel Rosji ma gdzieś własne państwo jak i cały świat. Nie chce więc iść na wojnę bo Rosja właściwie go nie obchodzi. Ale jak się przekona, że zachód nie walczy z Putinem, tylko z nim jako mieszkańcem Rosji, to ta wojna może mu się zacząć podobać.

Po za tym wszystkie kraje w Europie wymierają. Uciekinierzy z Rosji mogą być bardzo przydatni pod tym względem.
Ci ktorzy wyjadą raczej putlera nie kochają


@PDCCH: co za pieprzenie. Od początku wojny obserwuje się rusków na emigracji obnoszących się poparciem dla Putina i samej wojny. Ty masz jakąś fiksację na punkcie tych Niemiec, że chcesz odrąbać każdą podniesioną na nich rękę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@szejk_wojak: Jest trochę rusów którzy się obnoszą z miłością do putina i oni sa najgłośniejsi. Ale pośród emigrantów jest jeszcze więcej takich którzy putlera wcale nie kochają. Popatrz jak to było w latach 80: W stanie wojennym Polacy byli na Zachodzie witani z otwartymi rękami. A mogły państwa achodu powiedzieć "nie wpuszczajmy Polaków to pewnie komuchy a jeżeli nie komuchy to niech obalają komunę u siebie".
@PDCCH: to gdzie są marsze Rusków niekochajacych Putina i potępiających wojnę? Gdzie masowe wyrazy poparcia dla Ukrainy? Gdzie nawoływania do zaprzestania walk? Oprócz pojedynczych głosów cisza.

Porównanie z Polakami za komuny nietrafione, bo niechęć do władzy była powszechna i nie było co do tego wątpliwości, z resztą wybuchały strajki na których ginęli ludzie. Mało tego, z kraju nie dało się WYJECHAC oo trzeba było ryzykować aby przekroczyć granicę. Z Rosji wyjechsc
@ruski_agent: Rosja ma miliony potencjalnych rekrutów i wyjazd kilkuset tysięcy z nich nie wpłynie na to, że zacznie brakować jej żołnierzy. W interesie Ukrainy i reszty Europy jest, aby ci najbardziej aktywni zostali w Rosji i robili za wewnętrzną opozycję. A tak wyjada i zostaną tylko ci absolutnie bierni. Niech Rosjanie wiedzą, że dla nich jedyną drogą jest obalenie Putina.