Wpis z mikrobloga

"Kultura rosyjska"

Rosja będzie nadal bronić swojej wolności i niepodległości, kultury i tradycji dla dobra przyszłych pokoleń i wielkiej przyszłości – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin

#kultura #ruskimir #swiat #europa #wojnainformacyjna #wojna #ukraina #rosja #putin #raszyzm #russizm #memy #humorobrazkowy #heheszki #rosjawstajezkolan
contrast - "Kultura rosyjska"

Rosja będzie nadal bronić swojej wolności i niepodle...

źródło: comment_1663846518v6doCeZdygSFPdBp1luDLp.jpg

Pobierz
  • 3
@contrast:

Obecnie to #niepopularnaopinia, ale zacytuję tu fragment listu otwartego do Siergieja Markowa, napisanego przez polskich intelektualistów w 2020 roku:

Tak, owszem, zdarza się nam traktować Rosję bez należytego szacunku, zresztą ze szkodą dla nas samych, bo łatwiej przecież przegrać gdy nie docenia się przeciwnika. Przepraszamy za to.

Drugi z inicjatorów tego listu częstokroć musiał tłumaczyć, że rosyjska kultura nie ogranicza się do Teatru Bolszoj i Teatru Marińskiego, a uniwersytety
Obecnie to #niepopularnaopinia, ale zacytuję tu fragment listu otwartego do Siergieja Markowa, napisanego przez polskich intelektualistów w 2020 roku:


@Mistrzrozkimnki: Bardzo ciekawe i nie czytałem tego wcześniej, ale to były realia na 5 lutego 2020 roku, więc końcówka tego listu...:

"I wreszcie na koniec – przepraszamy, że dopuściliśmy do rytualizacji i banalizacji dialogu z Rosją. Liczymy na to, że Pana teksty i nasza na nie odpowiedź, mimo że były i
@contrast:

z dzisiejszą Rosją nie ma sensu rozmawiać


@contrast: zgadzam się, tym bardziej, że dla imperialnej rosji putina nigdy nie byliśmy partnerem. Kwestie rosyjsko-polskie załatwiał z Amerykanami i Niemcami, a nasze państwo traktował jak przedmiot a nie podmiot negocjacji.

Wrzuciłem fragmenty tego listu, żeby choć trochę odczarować to wyobrażenie o rosji, które dominuje teraz na wykopie i pokrywa się ze zdjeciem, które wrzuciłeś z podpisem "kultura rosyjska"

Wiem, że to