Wpis z mikrobloga

@bsuuuh: tak, doczytałem, że numer wywinęła firma Michalczewski, która jest podwykonawcą w Warszawie. Tylko że w Warszawie większość obsługuje MZA. Więc tylko Autobusy Michalczewskiego są tak pomalowane, czy wszystkie?
@Massad: we Wrocławiu wszystkie miejskie są pomalowane. Wydaje mi się, że zdecydowaną większość autobusów obsługuje Michalczewski. Inne malowanie mają natomiast linie podmiejskie np. linie obsługiwane przez Siechnice mają czerwono-biało-czerwone malowanie. To samo malowanie zdecydowanie ułatwia przewoźnikowi ewentualną rotację maszyn.

Zacząłem też czytać odnośnie kolorów komunikacji miejskiej w Warszawie i znalazłem wątek o zmianie kolorów do 2008. https://forum.transportnews.eu/viewtopic.php?t=4903
Zanim Michalczewski obsługiwał autobusy we Wrocławiu kolory autobusów były takie same. Wynika to z tego, że kolory flag Warszawy i Wrocławia są w tych samych barwac


@Domciu: I tak, i nie. Kiedyś były w standardowym kremowo czerwonym. Później był miszmasz, ale z przewagą prawie całkowicie żółtych. Dopiero pod koniec lat 90. i na początku 2000 Wrocław kupił Volva, które były malowane pod Miejski Zakład Komunikacyjny w Warszawie. Akurat miały kolory pasujące
@bsuuuh: Wiem, wiem. Jestem z Wrocławia, więc nie musisz mi tego tłumaczyć. Zrozumiałem Twój wpis w taki sposób, że dopiero po tym jak Michalczewski wszedł do Wrocławia to kolor autobusów się zmienił na "warszawski". Anyway dzięki za przypomnienie, bo aż łezka się kręci jak się wspomina żółtego jelcza z chyba czerwono-niebieską strzałką z boku :D