Wpis z mikrobloga

Prosiłbym o #wykopefekt.
Filozofia tak bardzo(liink jest prowadzony przez Filipa, Ukraińca który żyje w Polsce całe życie w Katowicach, jego kanał był i jest poświęcony Filozofii, natomiast zaraz po inwazji rosji na Ukrainę, prowadzi livestream, tłumacząc wiadomości z telegramów i youtubów z ukrainskiego i rosyjskiego na jezyk Polski. Chłop żmudnie codziennie pojawia sie na streamach, i potrafił siedzieć nawet 6 godzin i tłumaczyć. Zbiera rózne dotacje, a to na drony czy noktowizory dla Ukraińskiej armii. Dzień co dzień przesiaduje z widzami i tłumaczy, już ponad setka nagrań.
Niestety teraz smutna informacja, cytując z jego discorda:

Wczoraj miałem napisać, że biorę wolne na kilka dni, wyjechałem z Kato na kilka dni do Zakopanego. 8 godz temu dowiedziałem się, że mój ojciec nie żyję.

Mój ojciec zginął wskutek rosyjskiej agresji. Miał 69 lat, dużo pisał, ostatnie lata pisał swoje dzienniki o wojnie, o okupacji na Donbasie. Pisał o tym co przeżywał, czuł, czytał, obserwował. Był dziennikarzem, zapalonym bibliofilem, lubił grać na gitarze, był osoba wierzącą. Jego ulubionymi pisarzami bili Dostojewski i Tołstoj. Ostatnie lata ojciec mieszkał w Doniecku pod okupacją. 19 września 2022 roku, do miasta Uhledar, w mieście, gdzie mógł złapać zasięg, żeby poczytać ostatnie wiadomości przyleciała raszystowska rakieta/mina.
W tej chwili jego ciało leży w kostnicy w Kurachowym, jest to faktycznie miasto frontowe obok Marianki i nikt nie może go stąd zabrać, ponieważ jest tam bardzo niebezpiecznie, może tam przylecieć w każdej chwili rakieta, mina, pociski grad, smercz, mogą uderzyć raszystowskie lotnictwo, a może spadnie napalm.

Nie wiem jak chłopowi pomóc, sam nie jestem z pieniedzmi na ty, ale stwierdziłem że zwrócę się do was, każda pomoc się przyda, wy otrzymacie porządny stream, na którym spoko chłop tłumaczy ukrainskie i rosyjskie media (W tym także Arestowicza), jak ktoś może mu pomóc to zawsze może zostwić subskrybcje, lajka itd lub drobne.

#rosja #wojna #ukraina
Degrengolada24 - Prosiłbym o #wykopefekt. 
Filozofia tak bardzo(liink jest prowadzon...

źródło: comment_1663777520kmVDMrAdZT427qyIwzyW5v.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz