Wpis z mikrobloga

O co biega z aluminiowymi widelcami w rowerach Scotta? xD Szukam gravela na zimę i nie mam wygórowanych wymagań, wizualnie podoba mi się Speedster Gravel 50 - świetne malowanie, schowane kable, dostępność, rozmiar który będzie mi pasował. Minusy to Claris (ale GRX w tej cenie i tak nie dostanę), hamulce mechaniczne, korba na kwadrat (tu już duże xD) aczkolwiek support i korbę powiedzmy, że można zmienić w przyszłości. No i właśnie ten alu widelec to już w ogóle top. Montują to we wszystkich szosach i gravelach tak do 6k, tylko w 2022, wcześniej tego nie było. Czy to będzie oddczuwalne przy oponie 40mm? Teoretycznie mogę też dorzucić trochę złota i wziąć Speedstera 30, który ma wszystkie plusy, ma normalny widelec, support, GRX400 i też jest dostępny, no ale zastanawiam się czy warto.
#scott #wykopscottclub #rower #gravel
Pobierz puchacz22 - O co biega z aluminiowymi widelcami w rowerach Scotta? xD Szukam gravela ...
źródło: comment_1663763615PEZJ0kqDMz4hifeqRUJ0iy.jpg
  • 12
@puchacz22: ja kupując jeździłem na scottciee tylko 3 lata temu i była to wtedy opona 35mm. Jeden model z alu widelcem i drugi z karbonem i była różnica. Chociaż mogła by to być np różnica w ciśnieniu opon, jeśli mam być szczery. W tych gravelach to jest tak że wydajesz w ch... $ na karbonowy widelec, rame, sztycę, później tubeless żeby jeździć na niższym ciśnieniu. Później jeszcze szersze opony, karbonowa kiera
@heartbrakerr, @puchacz22
Dla porównania.
Mam dwa rowery, jeden full carbon, drugi alu ale widelec carbon + amortyzacja (spec future shock, jakieś 2cm amortyzacji)
Szczerze, jak o tym nie myślę, to nie czuję różnicy. Choć nie twierdzę, że nie ma.
Osobiście myślę, że jak po lasach/singletrackach/kamieniach/korzeniach nie będziesz jeździł, to chyba opona załatwi większość amortyzacji/komfortu.
@puchacz22: odpuść sobie bo ten rower to żart.

korba na kwadrat i aluminiowy widelec? który to #!$%@? jest rok? 2010? Jeszcze te obrzydliwe spawy robione po pijaku.
a zintegrowany kokpit może i wygląda fajnie ale jest upierdliwy w samodzielnym serwisowaniu, nie rozumiem takiego rozwiązania w bieda rowerze z Clarisem i to nie pełnym xd

Jak możesz to dołóż, poczekaj i kup coś na pełnej grupie GRX żeby później niczego nie zmieniać