Wpis z mikrobloga

7:55 dziewczynka na korytarzu przewraca się i kruszy obie jedynki. Krzyk, lament i panika. Bo...
"mama mnie zabije, mama mnie zabije, mama mnie zabije, nie dzwońcie do mamy proszę"

Boli mnie brzuch jak widzę takie sceny, dziecko zamiast szukać u matki bezpieczeństwa i pociechy, to drży że strachu.
Myślałam że zimny chów, to coś czym nas, millenialsow, raczyli rodzice dawno temu. Ale polska to taki kraj, że mimo wolnego dostępu do wiedzy o wychowaniu na wyciągnięcie reki, ludzie dalej kultywują tę tradycję ( ) zajebiście
#sekretariat #dzieci
  • 71
@nasennigdyjuzniewezmenic: No dobra dobra, wszyscy wiemy, że tam coś się dzieje nie tak. Jakie stanowisko zabrała w tej sytuacji szkoła? Jakieś kroki, posłanie rodziców z dzieckiem do terapeuty/psychologa, rozmowa dyrekcji z nimi? Czy jak zwykle ''coś się dzieje, jest mi przykro, ale nic nie zrobię''? Właśnie przez to, że ani szkoła, ani rodzice nie reagują w analogicznych sytuacjach, jak dzieje się źle, to potem są takie ludzkie tragedie (bo zniszczona psychika
@NieBendePrasowac: moje dziecko odwala czasem publicznie rozmaite rzeczy i jakby taki wykopek stanal, popatrzał na nas 1 minute, to by potem wysmarowal wpis o wyrodnej matce xd

Tu się potrafili czepiać kobiety, bo zostawiała malucha 5 metrów za sobą na chodniku. Wszyscy są ekspertami od wychowywania cudzych dzieci, a szczególnie ci co sami nie mają dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tagnk: jak będziesz miał kiedyś "życiowo głupiego" dzieciaka, do którego słowne argumenty nie docierają, że idąc nie należy się np. gapić w telefon, to być może dzięki innej reakcji nie skończy pod kołami na pasach. Iść po korytarzu, upaść i wylądować na zęby to się naprawdę trzeba postarać.
"Mama mnie zabije, (...)" - i weź tu zgaduj czy dzieciak już leży zakopany pod ziemią czy może ma na myśli "Mama nie
@UlanaGraszka: Sama napisałaś, że wybicie zębów jest bolesne, jednak dzieciak od razu nie chce by informować rodziców o wypadku. Rozumiem gdyby chodziło o ubrudzenie ciuchów, zgubienie lub uszkodzenie jakiegoś przedmiotu, ale to uszczerbek na zdrowiu i dziecko powinno jak najszybciej chcieć samo powiadomić rodzica chociażby przez sam ból.

jak będziesz miał kiedyś "życiowo głupiego" dzieciaka, do którego słowne argumenty nie docierają, że idąc nie należy się np. gapić w telefon,

Od
Pobierz Tagnk - @UlanaGraszka: Sama napisałaś, że wybicie zębów jest bolesne, jednak dzieciak...
źródło: comment_1663769998UaXvMlgA4T2OS9ABLJFfxK.jpg