Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć. Nigdy nie mailem PC-ta, od zawsze laptopy, ale teraz stwierdziłem, że wolałbym postawić tą puszkę dla większej wydajności. Stawiam na opcję budżetową i to bardzo.
Chciałem kupić jakąś stacje roboczą na Xeon E5 V2 albo V3 natomiast pojawiła się jeszcze możliwość zakupu komputera od znajomego z procesorem 3770k.

Pytanie w co byście szli? W jakiegoś Xeona E5 2680 V2 czy w 3770k.
Do któregoś z nich i tak będę kupował używaną kartę graficzną (pytanie jaką do 400 polecacie?)
Grać będę okazjonalnie, ale zależy mi na wydajności.
#pcmasterrace #komputery
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@msichal: dzięki za odpowiedź. Niby tak, ale jestem przyzwyczajony do laptopów biznesówek z kartą zintegrowaną, na których nie idzie pograć w coś ciekawego. Większość "marketowych" używek z kartą graficzną na Olx jest już w słabym stanie albo ryzykuję reballing
@msichal: lapek z i5 i sie grzeje i u w dupe taki stacjonarny na xeonie nawet lepiej wydajnośćiowo chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz wywaliłem z 2,5 nie licząc grafiki i #!$%@? laptop za taką cene by chodził jak gówno w grach a tu bez grafiki daje radę forza 5, far cry 6 albo fifka najnowsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brylek: jak masz po taniości tego 3770K to bierz, koniecznie zakręć dziada, dorzuć żeby miał minimum 8GB RAMu (16 też nie zaszkodzi, DDR3 idzie niedrogo wyrwać).
Z kart celuj w Radeony RX470/480/570/580. W GeForce GTX 970 albo 1060. Co doprawdy 1060 za 4 stówy będzie ciężko wyrwać... Ale za 5 już powinieneś, być może nawet wersję 6GB, ale 3 też ujdzie i ja bym do takiej karty dołożył, to najpopularniejsza karta
@brylek: rzecz w tym, że te zabytki mają już ile, 10 lat? To jest przepaść, najtańszy możliwy nowy i3 albo ryzen wciąga je nosem wszystkie :( Do tego weź pod uwagę, że płyty główne pod te stare procki są równie stare, a to już podnosi ryzyko awaryjności, bo podzespoły elektroniczne na nich (głównie kondensatory) nie są wieczne. Za to mogą być w #!$%@? stare. To jest sztuka dla sztuki, a działać
@brylek: polecam, bo szkoda nerwów na wynalazki sprzed dekady ;) a płytę dostaniesz może nawet za stówkę i będzie kompatybilna nawet z ryzenami serii 5000 przy odrobinie szczęścia, na przyszłość. To duża dodatkowa zaleta.