Wpis z mikrobloga

818 004 + 67 + 46 + 46 + 73 = 818 236

Pogoda nagle się pogorszyła, wieszcząc szybszy niż się spodziewałem koniec sezonu, trzeba więc zamienić dalekie wyprawy na lokalne wypady wypełniające luki w #kwadraty, aby wykonać założony na ten sezon plan (tj. niebieski 20x20) bo nie wiadomo kiedy będzie ostatnia jazda sezonu. Także póki było jeszcze w miarę sucho, wybrałem się na przejażdżki po lasach.

1) lasy na północ od Wesołej. Trochę się najadłem strachu bo tak jak za pierwszym razem kiedy jeździłem w okolicach poligonów był spokój, tak tego dnia strzelali dość mocno na strzelnicach - trochę się czułem jak w lasach pod Charkowem xd. Sprawy nie ułatwiał fakt, że tablice są w takim stanie, że jadę sobie i nagle okazuje się że wyjeżdżam z terenu oznaczonego “Strzelnica - przebywanie grozi śmiercią lub kalectwem”, podczas gdy nie wjeżdżałem na taki teren. No ale heatmapa pokazywała, że ludzie tam jeżdżą i @PanBulibu mówił, że spoko także tego się trzymałem xd. Potem pojechałem zebrać brakujące kwadraty nad Wisłą, w okolicach ujścia Świdra i tam znalazłem spokój i ciszę (pic tel).

2) północno-wschodni skraj Kampinosu + Dziekanów i Łomianki. Po ostatniej wycieczce do Kampinosu bałem się tego co tam zastanę, a pozytywnie się zaskoczyłem - naprawdę można tam znaleźć bardzo fajne ścieżki. Odwiedziłem atomowy schron, w którym mieszkają teraz nietoperze.

3) lasy w okolicach Zagórza, między linią Otwocką i S17. Tak jak dzień wcześniej w Kampinosie miałem super traski, tak tutaj zastało mnie lekko 10km bez przerwy po korzeniach. Zastanawiam się czy nie są one, obok bunkrów, częścią systemów obronnych, jakie można znaleźć w tych lasach.

4) wożenie kumpla po Wawie + Coffee Race. Dobra zabawa, szczególnie dla fanów kwadratów - jeżdżenie po mieście i zbieranie pieczątek w łącznie 18 kawiarniach. Fajny pretekst do pozwiedzania miasta, które niby się zna, a tu okazuje się że jest sporo zakątków, o których człowiek nie miał pojęcia. No i udało się wylosować 2 nagrody!

Max square: 16x16 (+5)
Max cluster: 343 (+99)
Total tiles: 2299 (+53)

#rowerowyrownik #rower #ruszwarszawa #wykoprondoclub
Drzamich - 818 004 + 67 + 46 + 46 + 73 = 818 236

Pogoda nagle się pogorszyła, wies...

źródło: comment_1663662782hzcBwU3QQNvoLUJL32QMoi.jpg

Pobierz
  • 4
@Drzamich: Jeżeli nie będzie zbyt mokro w październiku to Kampinos i Zagórze będzie świetne. Podjedź też sobie na płd. od POW do jez. Torfy, fajne bagienka a potem na płn. te szlaki MTB są całkiem spoko. Czasami można jednak trafić na piach po którym jeżdżą konno :D