Wpis z mikrobloga

Może jestem głupi, ale dopiero teraz się dowiedziałem, że okna plastikowe mają tryby zimowy/letni/neutralny.
Przez 6 lat jak mieszkam zawsze pizgało mi w zimę, w tym roku kupiłem uszczelki i na szczęście wpadł mi artykuł, który mówił o zmianie ustawienia okna na tryb zimowy!

Wiem, że to nic spektakularnego, ale chodzę od rana nakręcony, że mi w zimę nie będzie wiało, bo wszystkie okna miałem ustawione na tryb letni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś też nie wie i jak ktokolwiek zaoszczędzi chociażby 10 zł dzięki tej informacji to będzie sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Instrukcja:
Otwieramy okno, szukamy śrubek z oczkiem imbusowym (zarówno na oknie jak i okuciu, po całej długości na górze i dole i od strony gdzie są zawiasy). Śrubki czasem mają różne oznaczenia - kreski, kropki itd. Jak kropka jest do środka to mamy tryb zimowy, jak kropka jest na zewnątrz okna to tryb letni a jak kropka jest na dole, to tryb neutralny (jesień/wiosna)

#diy #majsterkowanie #chwalesie #porady #ogrzewanie #zima #zimno #tipy
Pobierz blunch - Może jestem głupi, ale dopiero teraz się dowiedziałem, że okna plastikowe ma...
źródło: comment_1663660049WUmOZ2YUUh5A7J0LqbS87F.jpg
  • 209
@blunch: to nie jest żadne "tryb letni" tylko prosty mimośród do regulacji siły docisku skrzydła okna do ramy.

Robiąc sobie szczelną łódź podwodną, bez odpowiedniej ilości i przepustowości nawiewników będziesz miał w najlepszym wypadku bóle głowy i przykry zapach, a w najgorszym ładnego grzyba w narożnikach ścian i w okolicach okna.

Powietrze musi wpadać i wypadać z mieszkania, po to są także mikronieszczelności w drzwiach.

Chcesz oszczędzać na zamkniętych, szczelnych oknach?