Wpis z mikrobloga

wiem że to bajt ale o informatykach też mogę powiedzieć to samo xD


@powaznyczlowiek: to znaczy? W sensie, że ukraińscy programiści są lepsi niż polscy?

z tą różnicą że polscy informatycy to w większości mitomanii z mega ego i roszczeniami. Wiedza słaba


@mambo7: mam zupełnie inne doświadczenia. Polscy programiści to jedni z lepszych jakich dostaje na rekrutacji i z jakimi pracowałem. Inne nacje, a zwłaszcza te z Azji
  • Odpowiedz
@januszdoe: Deklarując się na wykonanie danej pracy + odpowiednio wyplacone nadgodziny (autor pisze o lepszym hajsie). Co w tym złego?

Ja też przyznam że miałem styczność z pracownikami z Polski i Ukrainy jako team leader. Dla Polaka często wykonanie minimum pracy to za dużo. Często oglądali w trakcie seriale i mecze (nie dowozili na czas projektów). Też słabo znosili cień krytyki na rozmowach podsumowujących i mimo listy argumentów kłócili się
  • Odpowiedz
@januszdoe: wybrali taki zawód, w którym szczyt sezonu jest akurat w święta. Może jeszcze urlop niech wezmą w ten czas? Dla niektórych praca to nie poważny obowiązek życiowy, ale przyjemność chyba. W głowach się wam poprzewracało, ale na szczęście nadchodzący kryzys was naprostuje. xD


@Przypadkowy: O nie, pracownicy przestrzegają prawa pracy, pracują tyle na ile mają umowę i zamiast brać nadgodziny wolą posiedzieć z rodziną. Jak dobrze, że
  • Odpowiedz
@januszdoe: Deklarując się na wykonanie danej pracy + odpowiednio wyplacone nadgodziny (autor pisze o lepszym hajsie). Co w tym złego?

@kochamschabowe: nic. Wymaganie za to, żeby ktoś zostawał po godzinach bo łaskawy pan rzuci hajsem to już januszera
  • Odpowiedz
@rimyi: Wiesz jakie mają umowy? Skąd zakładasz że mają UoP a nie np. b2b? Skąd wiesz jaki czas pracy mają wpisany?

O kurde generacja Z xD wykonywanie pracy to januszera xD powiem inaczej - masz do wyboru dwa zespoły - wykonują pracę na podobnym poziomie. Jeden chce robić dodatkowo płatne nadgodziny a drugi wraca do domu.

Z którym zostajesz na dłużej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zastanówmy się dlaczego w Korei i Japonii jest tyle samobójstw


@rimyi: zawężanie przyczyny problemu do pracoholizmu myślę, że jest grubym nadużyciem. Myślę, że sam pracoholizm może wynikać z innych przyczyn np. problemów społecznych i to duuuuużo szerszy problem niż tylko pracowanie po naście godzin.
  • Odpowiedz
Zastanówmy się dlaczego w Korei i Japonii jest tyle samobójstw


@rimyi: zawężanie przyczyny problemu do pracoholizmu myślę, że jest grubym nadużyciem. Myślę, że sam pracoholizm może wynikać z innych przyczyn np. problemów społecznych i to duuuuużo szerszy problem niż tylko pracowanie po naście godzin.

@malinq: długie godziny pracy wymienia się jako jeden z głównych czynników samobójstw oraz niskiego przyrostu naturalnego
  • Odpowiedz
@rimyi: Sam się jebnij - moja siostra ma b2b w szpitalu xD a mogę powiedzieć że nie jest lekarzem.

B2b to częsta forma zatrudnienia nawet w tych zawodach gdzie się tego nie spodziewa. Szybkie wyszukanie w necie i udało mi się znaleźć parę ofert pracy na samozatrudnienie dla kucharzy. I też nie ma co demonizować na temat b2b- ja np. mam więcej urlopu i lepsze warunki L4 niż na UoP.
  • Odpowiedz
@kochamschabowe: kolejny co porównuje szpital z pracą w cateringu xD

Nie rozumiem w ogóle po co ta rozmowa o b2b jak to nie jest clue całej rozmowy. To, że znalazłeś kilka ofert na kucharzy nie znaczy, że w jego firmie każdy ma b2b - to niszowa forma współpracy poza IT i jestem prawie pewny, że większość pracowników tego cateringu jest na zwykłym uopie
  • Odpowiedz
@bartix133 pracuje w transporcie i o ile wiem że ten post to bait, to muszę przyznać że tak jest bo h nas duża część kierowców to Ukraińcy. Praktycznie zero narzekania choćbyś im dał najgorsza trasę
  • Odpowiedz
@rimyi: @kezioezio: 1. Napisałem że moja siostra nie jest lekarzem. Nawet nie jest po medycynie. To częsta forma współpracy nawet w placówkach państwowych.

2. Nie mamy pewności jak są zatrudnieni. UoP też przewiduje nadgodziny - odpowiednio płatne. Czy to januszera zatrudniać ludzi którzy chętnie wykorzystują nadgodziny i wykonują pracę na tym samym poziomie i mają za to płacone zgodnie z kodeksem pracy?
  • Odpowiedz
@kochamschabowe: Oczywiście, że tak ale nie o tym mowa w ogóle. Cały problem opa jest taki, że ludzie nie chcą brać nadgodzin i to wielce niesprawiedliwe wobec jego biznesu. Nie ma nigdzie w kodeksie, że nadgodziny są wymagane
  • Odpowiedz