Wpis z mikrobloga

Jakbyście chcieli wystawić jakieś ogłoszenie za darmo - np: samochód na sprzedaż, to zapraszam na nowo otwartą stronę: SellManiak.pl

Niebawem ruszamy (tak oficjalnie). Ogłoszenia są w pełni darmowe, w przeciwieństwie do OLX / Otomoto.
Każde nowo utworzone konto otrzymuje 30 punktów (równoznaczność 30 zł) na wyróżnienie swoich ogłoszeń.

ps. Nie trzeba tworzyć konta, żeby dodać ogłoszenie, natomiast warto - m.in po to, żeby móc edytować ogłoszenie, czy właśnie, żeby otrzymać te 30 punktów na wyróżnienie ogłoszeń. Ta promocja trwa do 05 października! =)

#ogloszenie #sprzedam #kupie #wynajem #samochody #motoryzacja #nieruchomosci
  • 37
@elf_pszeniczny: Kampania marketingowa rusza 22 września, za dwa - trzy miesiące reklama w TVN.

Na ten moment bazujemy lokalnie, portal jeszcze nie ruszył dobrze - startuje 22 września, natomiast w dużej mierze reklama u influ, dodatkowo bazujemy na małych sklepach, które nie mają strony internetowej, oraz użytkownikach, którzy sprzedają swoje ubrania na lajwach na facebooku (brzmi śmiesznie - ale tam naprawdę są zasięgi).

To co oferuje OtoMoto czy OLX, my oferujemy
@affairz: To już bardzo subiektywne stwierdzenie, no ale nieważne ;)

Każdy projekt, który rozpoczyna jest traktowany w ten sposób, jakby mialo się nie udać. Nie uda się trudno.
Mimo wszystko wkładamy w ten projekt bardzo dużo pracy i wiele rzeczy mamy (wydaje mi się), że bardzo dobrze zaplanowanych. Jeśli chcesz wesprzeć zawsze możesz utworzyć konto i zobaczyć jak to się rozwija w czasie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yakooo: uuuu, reklamy TV? Macie inwestora?

Ale nadal to rodzi moje pytania - ktoś zobaczy reklamę, wejdzie na portal który z całej Polski ma 100 ogłoszeń i co dalej? Czemu miałby cokolwiek dodawać? Jak rozwiązać problem błędnego koła? Czym się różnicie np. od Lento?
@Yakooo: powiem tak. odpalałem kiedyś projekt kantora wymiany walut. mieli super innowacyjną technologię, przepalili na marketing kilkaset tysięcy złotych, projekt zamknięty po roku

@elf_pszeniczny: Kompletnie źle zrozumiałeś to co napisałem.

Reklamę w telewizji planujemy zrobić za około 2/3 miesiące, to oczywiste, że nie będę tutaj pisał szczegółów jak to konkretnie będzie realizowane, natomiast nie musicie się obawiać o finanse. Aktualnie będziemy uderzać najmocniej w reklamę internetową, oraz fizyczną.

Strona jest w obiegu od 2 dni i tak naprawdę jeszcze nie ruszyła. Ogłoszeń za 2-3 miesiące będzie więcej niż 100, o to się nie martwię,
@affairz aż przypomniały mi się początkowe lata millenium, gdy allegro święciło kolejne triumfy a w międzyczasie pojawiały się jakieś świstaki czy inne aukcje24 próbujące zagrozić liderowi.

O ile wtedy internet był inny i wystarczało wyróżnić się grafiką czy funkcjonalnością by się wybić na lokalny rynek, to teraz nawet będąc światowym liderem z potężnym budżetem możesz ponieść porażke o czym przekonał się ebay czy amazon.

Ale szanuje OP-a za to, że jeszcze są
@mookie: Szczerze mówiąc sam projekt daje mi sporo frajdy, mimo prowadzenia wcześniej pewnych internetowych projektów, to tutaj chcę podejść do tego w pełni profesjonalnie. Na ile mi się uda rozwinąć, to się okażę.

Gdyby nie wyszło - na pewno nie będę tego traktował jako stracony czas. Myślę, że celowanie w rozmiary Allegro / OLX, to też troche irracjonalne, bo to jest naprawdę rozmiar na Polskę przepotężny, natomiast myślę, że już taki
@Yakooo: ale trudna domena. zawsze jak widzę taki projekt zastanawiam się co w głowie ma ten, kto wykłada hajs na marketing, czegoś co ma 0,1% szansy na przebicie się


@affairz: Typowy wielki myśliciel, analityk, statystyk, a może jasnowidz ( _)
Sam osiągnąłeś coś w życiu? Zrobiłeś coś fajnego?
#!$%@? polackie jęczenie byle tylko innego zdemotywować (°°
@dolchus: dzięki za słowo otuchy.

No co do domeny, robiłem research, dużo tego typu stron nazywa się bardzo podobnie. Musiałem wyjść z czymś innym, też wolałbym, żeby była trochę krótsza. No ale wyszła taka i w sumie, wiele osób mówiło, że całkiem wpada w ucho, więc to czy jest chwytliwa okaże się w praniu :p.

Swego czasu prowadziłem pewną działalność opartą również na bardzo dziwnym i niezrozumiałym nicku, a w swojej
@Crazy_summer: na ten moment mamy ustawioną możliwość ustawienia "słabego hasła" - celowe, ze względu na to, że wiem, że mogłoby to trochę utrudnić założenie konta starszym osobom. Ale dzięki za info! =)
Na ten moment mamy jeszcze parę rzeczy do dopracowania. Trochę też stylistycznych rzeczy - dlatego też dajemy sobie te trzy dni na poprawę tego przed oficjalną reklamą. Natomiast ogłoszenia można już dodawać.

Między innymi musimy:
- dodać keywordy do kategorii, żeby móc łatwiej wyszukiwać kategorie podczas dodawania ogłoszenia.
- uzupełnić kategorię o podkategorie i atrybuty (żeby łatwiej sobie filtrować ogłoszenia)
- dopracować parę rzeczy na aplikacji mobilnej (co prawda to tylko PWA
@dolchus: nie jestem jasnowidzem, ot miałem kilka projektów jak ten i wszystkie nie wypaliły. sam fakt, że OP chce to promować w TV + domena jaką wybrał raczej jasno określają w jakim kierunku to pójdzie. ale możesz zawołać za rok i zobaczymy kto miał rację XD
@dolchus: robię w takich projektach kilkanaście lat, ale nikim. zawołaj za rok to sam zobaczysz, to jest ultrakonkurencyjna branża, bardzo wysoko postawiona poprzeczka minimalnego trafficu i konwersji, jakby tu egzekucja była 10/10 to nadal jest to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie (a nie jest)