Wpis z mikrobloga

Różowy ma do wyboru lekarski i lekarsko dentystyczny. Sama nie wie jaki kierunek jest lepszy, a po roznych tematach na forach tez jestem zmieszany.
Co wydaje sie waszym zdaniem lepsze i dlaczego?
#medycyna #lekarz #studia
#lekarski

Co lepsze?

  • Lekarski 44.4% (36)
  • Lekarsko-dentystyczny 55.6% (45)

Oddanych głosów: 81

  • 25
@michuuuj: Może to, co będzie sprawiać jej przyjemność większą? W obu zawodach jest kasa, pytanie jaką specjalizację zrobi po lekarskim. Szybsza kasa chyba dent - ale trzeba mieć starych co umieją biznes i otworzą Ci gabinet ;P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@michuuuj: A wie że stoma to #!$%@? fizyczny jak na budowie, ból całego kręgosłupa przed 30 i #!$%@? stawy przed 50? A na lekarskim, a 5 lat będzie po 10k absolwentów, zadnych perspektywy na specjalizację i możliwość pracy za 37ziko netto i podtarcia się dyplomem. Lekarski w obecnej chwili to bańka i piramida edukacyjna. Jak jest ogarnięta to nie pójdzie na żaden
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TrueReligion: Oczywiście ze o stomie, nie wiem jakich ludzi po stomie znasz, ani w czyich gabinetach pracują, ale z mojego najblizszego otoczenia mam obserwacje, ze zeby dostać robotę w gabinecie gdzie wypelnienie kosztuje 400/500zł i masz robotę na ryczałt 40% to trzeba mieć już doświadczenie, kursy, odpowiednią aparycję i tak dalej. Dodatkowo pracujesz na ryczałt nie ma pacjentów, nie ma ubytków nie zarabiasz. Znam stomatologów co przejedli wszystkie oszczędności i popadli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@TrueReligion: Jak jesteś jeszcze na studiach to przykro mi ale jesteś w dupie. Który rok? Policz sobie ilu będzie absolwentów w twoim roczniku. Bo nie chodzi jaką speckę uderzać tylko co będziesz miał możliwość zrobić. Obecnie obcieli te najbardziej lukratywne specki, waskie, trzy razy w ilosci miejsc. Np radiologia w skali kraju to 3 razy mniej miejsc niz w ostatnich latach, endokryny obcieli nawet bardziej. W tym rozdaniu jest juz źle,
@dr_Batman: Trzeci. Jak w praktyce ci ludzie, których nazwałaś plecakami, czyli mają znajomości dostają się na specki poza kolejnością? Przecież rekrutacja jest chyba według wyniku z LEKu? Myślałem o ortopedii albo o chirurgii właśnie, ale jednak troche się cykam, bo to rzemieślnicze specki i wymagają umiejętności manualnych, które za cholere nie wiem czy mam. Ehh no ale chyba jednak fajniej by było sobie posiedzieć za biurkiem i udzielać konsultacji niż harować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@TrueReligion: To 4 lata przed tobą, weź sie dobrze zastanów co cię czeka. Nie, nie poza kolejnością ale mozna dostać list polecający za 5pkt. Mozna być zatrudnionym na pozarezydencki i zajmować miejsce szkoleniowe, a jak pracowałeś wczesniej to masz pierwszeństwo do jednostki. No i sam przydział miejsc, nawet jak dostaniesz rezydenturę to jeszcze musisz dostać sie do dobrego miejsca, a tu juz kompletnie wolna amerykanka bo jak na klinikach chcą plecaka,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yoney: To ty sobie lepiej poczytaj (jak wyżej) jakie będą twoje perspektywy za 6 lat i ilu absolwentów skończy studia w tym roczniku co ty. Ładujesz się na piramidę edukacyjną ktora wypali cię zanim dojdziesz do połowy studiów.
Jak pisałam wyzej wy ludzi macie bańkę informacyjną, rzeczywistość w medycynie naprawdę nie wyglada tak jak sie wam młodym wydaje. Ale co ja się dziwię, ja też nie słuchałam jam mi na 3